Kobiece zawody przyszłości

Kobiece zawody przyszłości

Technologia z każdym dniem idzie do przodu, dlatego nie da się ukryć, że za kilka lat, niektóre zawody zostaną zastąpione przez maszyny. Do tej listy zaliczają się także prace wykonywane częściej przez kobiety, jak na przykład: kasjerka, recepcjonistka czy dział obsługi klienta. Ludzie będą musieli wtedy znaleźć pracę, która będzie nie tylko dobrze płatna, ale także bezpieczna. Jest to najgorsza opcja dla osób, które poświęciły wiele lat na naukę i przygotowywanie się do swojego zawodu.

Jakie więc zwody są obecnie potrzebne, a jakie będą na przestrzeni lat? Według raportu „Barometr zawodów” w 2017 roku najbardziej brakowało: kierowców pojazdów ciężarowych, pielęgniarek, krawcowych, fryzjerów czy kucharzy. Ucierpiało także budownictwo. Czym jest to spowodowane?

Przede wszystkim brakiem kandydatów oraz doświadczenia zawodowego. Problemem jest także niska płaca.

Prognoza Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mówi, że w 2020 największe zapotrzebowanie będzie na rynek informatyczny oraz telekomunikacyjny. Ciężko jeszcze o prognozy na 2030, ale najprawdopodobniej będą to: energia odnawialna, medycyna i rozwój technologii.

Czy i dlaczego kariera jest ważna?

Obecnie kariera zawodowa może przyjmować różne oblicza. Nie zawsze jednak jest ona wyznacznikiem spełnienia życiowego. Są ludzie, dla których kariera jest jedną z ważniejszych dóbr jakie mogą mieć, a dla innych jest to niepotrzebny stres. Nie da się jednak ukryć, że kariera często wpływa na nasz samorozwój oraz stabilną sytuację życiową.

Dla kariery zawodowej ludzie są w stanie poświęcić więcej czasu, co wiążę się z zaniedbaniem naszej rodziny, a nawet nas samych. Niewysypianie się, stres, nieregularne posiłki oraz wiele, wiele innych.

Zobacz też:  Praca jako Copywriter. Ile można na tym zarobić?

Kariera zawodowa owszem jest ważna, ale czy najważniejsza?

Opłacalne zawody dla kobiet

Najbardziej opłacalne zawody dla kobiet

  1. Trener personalny/Dietetyk

Otyłość to poważna choroba, z którą zmaga się aż 2,2 miliarda ludzi na całym świecie, co daje nam aż 30% całej populacji. Co roku także rośnie liczba ludzi, która zmarła właśnie z powodu tej choroby. Zawody takie jak trener personalny czy dietetyk to przyszłościowe zawody, o których, niestety, ale mało się mówi. Jednak to nie wszystko. Do tych zawodów coraz częściej zgłaszają się ludzie, którzy po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie i wygląd.

  1. Wizażystka

Ślub, wesele, urodziny, rocznica i wiele, wiele innych okazji, na których kobiety chcą zabłyszczeć. Tak jak na razie nie możemy narzekać na deficyt kosmetyczek, tak profesjonalnych wizażystek jest jeszcze mało. Mogą one nie tylko pięknie umalować, ale również uczyć tego jak to się robi.

  1. Tatuażystka

Tatuaże nie kojarzą się już z wojskiem czy bandytami, dlatego coraz więcej osób chce ozdobić swoje ciało właśnie w taki sposób. Jeśli Twoją pasją są malunki wszelkiego rodzaju, a ty urodziłaś się jako artystka ten zawód jest dla Ciebie.

Zawody bez przyszłości

  1. Klasyczne dziennikarstwo – coraz mniej ludzi czyta gazety. Wszystko przeniosło się do telewizji i Internetu. Drukowanie gazet za niedługo będzie nieopłacalne. Młodzi ludzie wszystkich informacji szukają tak jak jest im wygodnie, czyli w domu przed monitorem. Coraz bardziej przekonują się do tego także osoby starsze.
  1. Urzędnicy – w dobie dzisiejszych sytuacji na świecie, coraz więcej spraw papierkowych możemy załatwić wysyłając list lub e-mail. Wszystko jest podane na stronie każdego urzędu.
  1. Górnictwo – coraz częściej mówi się o zmianie sposobu, na przykład ocieplania domów. W związku z globalnym ociepleniem oraz zatrutym powietrzem przez smog, powoli będziemy odchodzić od węgla, a co za tym idzie ludzie tam również staną się niepotrzebni.
  1. Branża turystyczna – pewnie pomyślicie: „Przecież ludzie ciągle podróżują, jak to?” Owszem, ale coraz częściej wykupujemy wycieczki online lub szukamy czegoś na własną rękę. Często także mamy możliwość spania u znajomych przez co naszym jedynym zmartwieniem jest transport.
Zobacz też:  Jak napisać biznes plan? Dobry biznesplan krok po kroku

praca w domu dla kobiet

Zawody dla kobiet które będzie można wykonywać w domu

  1. Copywriter – możliwe, że pierwszy raz słyszysz o takim zawodzie, nic dziwnego. Zawod ten nie jest jeszcze popularny, ale spokojnie, dajcie mu trochę czasu. Na czym on polega? W skrócie – na pisaniu. Copywriter pisze zlecone mu tekst, artykuły czy wpisy na bloga. Mogą to być także opisy kategorii lub opisy produktów. Do tej pracy potrzebne jest Ci lekkie pióro oraz znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
  1. Specjalistka działu IT – branża IT stoi przed nami, kobietami otworem. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów już jest ogromne, a dodatkowo dalej rośnie. W najbliższych latach szczególny popyt będzie na tworzenie gier i aplikacji, kierowanie wirtualnej rzeczywistości czy rozwijanie sztucznej inteligencji.
4.8/5 - (35 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *