porównanie aplikacji randkowych

Co to jest aplikacja randkowa?

W obecnych czasach korzystanie z aplikacji randkowych stało się dla nas normalne. Nie szukamy tam już tylko miłości, ale także znajomych w nowym miejscu zamieszkania czy kogoś do popisania wieczorami. Szacuje się, że w Polsce z tego typu portali korzysta aż 3 miliony ludzi.

Aplikacja randkowa to nic innego, jak serwis społecznościowy do zawierania nowych znajomości. Często służy ona do umawiania się na randki, a jej głównym zamiarem jest znalezienie użytkownikom drugiej połówki.

tinder

Specyfikacja Tindera

Tinder powstał w 2012 roku i do dziś cieszy się on dużą popularnością. Dostępny jest on zarówno dla posiadaczy telefonu z Androidem jak i iOS-em oraz w ponad czterdziestu językach, w tym polski. Dodatkowo niektóre kraje mogą z niego korzystać także z przeglądarki. Wersja podstawowa jest darmowa, ale są też opcje płatne, które dają nam więcej możliwości.

Sama aplikacja działa na zasadzie przesuwania w prawo i lewo. Po założeniu konta, dodaniu zdjęć oraz opisu przechodzimy do szukania interesujących nas osób. Aby kogoś polubić musimy przesunąć palcem w prawo lub kliknąć na ikonkę zielonego serduszka na dole zdjęcia. Aby kogoś odrzucić przesuwamy palcem w lewo lub klikamy na ikonkę krzyżyka. Pomiędzy nimi znajduje się niebieska gwiazdka, która oznacza super lajka. Użycie go sprawia, że druga osoba wie o tym, że go od nas dostała i na odwrót.

badoo

Specyfikacja Badoo

Badoo to największa sieć społecznościowa na całym świecie. Swoje usługi dostarczają do 190 krajów w 47 językach. Utworzono go w 2006 roku i prężnie działa do dziś. Działa on na podobnie do Tindera. Tu także przesuwamy palcem w prawo i lewo. W podjęciu decyzji pomagają nam oczywiście zdjęcia danego użytkownika, ale również jego opis, w którym często zaznacza się, dlaczego posiada się konto na tym portalu.

Zobacz też:  6 sposobów na efektywną organizację czasu

Dodatkowo w celu uzupełnienia swojego profilu możesz odpowiedzieć na różne pytania, które po zaakceptowaniu przez administratora pojawią się w kafeterii. To co wyróżnia Badoo na tle innych aplikacji to wskaźnik popularności profilu. Zwiększa ona szanse na sparowanie, a użytkownik sam na nią wpływa podejmując konkretne decyzje.

fotka

Specyfikacja Fotki

Fotka to polski serwis społecznościowy, który powstał w walentynki 2001 roku. Początkowo był on wzorowany na stronie HotOrNot.com, ale z czasem przybrał o wiele więcej funkcjonalności. Obecnie w działy serwisu wchodzą takie funkcje, jak: czat, kamerki, forum, grupy i gry. Wersja podstawowa jest zupełnie bezpłatna, istnieje jednak możliwość wykupienia wersji premium, która zwiera:

 • możliwość podejrzenia otrzymanych decyzji tak/nie,
 • dawanie prezentów innym użytkownikom,
 • wyróżnienie profilu,
 • kolorowe tło na własnym profilu,
 • wyróżnienie przy wyszukiwaniu,
 • możliwość kontaktu z innymi użytkownikami przez Skype,
 • pokazywanie ukrytych profili w „Podglądaczu”,
 • możliwość założenia większej ilości grup.

Porównanie aplikacji randkowych – Tinder, Badoo czy Fotka?

Tinder Badoo Fotka
Aplikacja w języku polskim Tak Tak Tak
Dostęp w systemie Android Tak (3,3) Tak (4,0) Tak (3,9)
Dostęp w systemie iOS Tak (3,6) Tak (4,5) Tak (1,9)
Darmowa aplikacja Tak Tak Tak
Dodatkowe płatne opcje Tak Tak Tak
Geolokalizacja Tak Tak Tak
Połączenie profilu z mediami społecznościowymi  

Tak

 

Tak

 

Nie

Powiadomienia Tak Tak Tak
Możliwość śledzenia użytkowników Tak Tak Tak
Wyszukiwanie profili Tak Tak Tak
Możliwość przeglądania profili Tak Tak Tak

W nawiasach znajdują się oceny poszczególnych aplikacji w sklepie Google jak i w App Store.

Czy aplikacje randkowe są złe?

Aplikacje randkowe same w sobie nie są złe. Są to portale, jak każde inne tylko, że mają inny cel. Tutaj użytkownicy są stricte nastawieni na poznawanie nowych osób poprzez rozmowę z nimi. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że możemy spotkać kogoś nieodpowiedniego lub że możemy się od niej uzależnić. Jednak takie ryzyko jest zawsze i to tylko od nas zależy, czy je podejmiemy.

Na co trzeba uważać na portalach randkowych?

Pamiętajmy, że nigdy nie możemy być do końca pewnym, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Dlatego ostrożność na portalach randkowych to podstawa. Kiedy planujesz się z kimś spotkać poinformuj zaufaną osobę trzecią o tym, gdzie się odbędzie spotkanie, z kim i o której. Możecie wspólnie zaplanować dokładną porę na kontrolny telefon w celu sprawdzenia czy wszystko u Ciebie w porządku.

Nie wysyłaj obcym osobom swoich prywatnych czy też odważnych zdjęć. Może okazać się, że osoba po drugiej stornie wcale nie ma co do nas dobrych zamiarów, a dzisiaj w Internecie nic nie ginie.

Inne aplikacji randkowe

 • Sympatia,
 • Edarling,
 • Be2,
 • Zaadoptuj faceta,
 • Randki na Facebooku,
 • Grindr – adresowany do osób homoseksualnych.
4.5/5 - (59 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *