Randki na Facebooku – jak działają?

Facebook z biegiem lat rozwija się i wykorzystuje swoją popularność. Zaczęły powstawać profile biznesowe, fanpage, następnie dodano możliwość robienia zakupów za pomocą Marketplace, a w 2020 roku po ogromnym sukcesie aplikacji randkowych, takich jak Tinder czy Badoo, Facebook postanowił stworzyć własną aplikację randkową – Facebook Dating.

Jak korzystać z randek na Facebooku?

Jeśli korzystałeś/aś już z aplikacji randkowych, to nie będzie dla Ciebie to zaskoczeniem. Schemat jest bardzo podobny. Oczywiście należy najpierw założyć konto, pomimo posiadania ogólnego konta na FB. Wystarczy otworzyć aplikację, wejść w menu rozwijane, wybrać zakładkę „randki” i rozpocząć konfigurację przyciskiem „rozpocznij”. Odpowiadasz na pytania (ewentualnie możesz je pominąć), potwierdzasz profil, zapoznajesz się z ogólnym podglądem i możesz korzystać z aplikacji.

Facebook automatycznie stworzy profil na podstawie Twojego głównego profilu FB, jednak masz oczywiście możliwość zmiany zdjęć na inne czy edycji opisu, zainteresowań. Reszta działania jest bardzo podobna do Tindera i Badoo. Określasz swoją lokalizację, wybierasz interesującą Cię odległość i możesz rozpocząć poznawanie innych osób. Wyświetlą Ci się zdjęcia z opisami innych użytkowników Facebook Dating. Pamiętaj, że nie masz dostępu do osób, które nie posiadają tej aplikacji randkowej, dzięki czemu nikogo nie zdenerwujesz. Jeśli zapiszesz daną osobę i ona również Cię zapisze, to oboje się o tym dowiecie i możecie ze sobą porozmawiać. Jeśli jednak, jedna osoba zapisze drugą, a ta ją odrzuci – nie stanie się nic i nie będzie możliwości kontaktu. Poprowadzić rozmowę można tylko w przypadku obopólnej zgody i „sparowania się”.

Zobacz też:  Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie?

 

randki na facebooku jak działają

Co odróżnia Facebook Dating od Badoo i Tindera?

Najpierw przejdźmy do zalet Facebooka. Największą z nich jest oczywiście cena usługi, która wynosi 0 złotych. Bezpłatność aplikacji nie daje żadnych ograniczeń. W przypadku Tindera czy Badoo z darmowej wersji praktycznie nie da się korzystać. Bez wykupienia dodatkowych usług bardzo szybko skończą się możliwości polubienia, przez co będzie potrzebne kilkugodzinne oczekiwanie na odnowienie się konta no i nie ma wielu ważnych funkcji bez produktu premium. Facebook, póki co jest w 100% darmowy, nie ma możliwości kupienia żadnych dodatków premium i mamy dostęp do wszystkich funkcji bez ograniczenia ilościowego prowadzonych randek.

Kolejnym atutem Facebooka jest brak reklam. O ile powyższe aplikacje zawierają sporo reklam, które mogą denerwować, to Facebook jest całkowicie wolny od treści marketingowych. Znacznie umila to korzystanie z aplikacji. Jak długo tak będzie nie wiadomo, ale póki co trzeba się cieszyć, że mamy świetną aplikację randkową z praktycznie wszystkimi potrzebnymi funkcjami bez ograniczeń ilościowych i nie musimy za to płacić.

Niestety Facebook nie ma aż tylu funkcji jak inne popularne aplikacje. Oczywiście tylko w wersji premium, bo darmowa wersja aplikacji jest tak okrojona, że Facebook ma nad nimi ogromną przewagę. Opinie są nieco słabsze, jednak trzeba wiedzieć, że aplikacja nadal się rozwija. Nadal jest mniej popularna niż Tinder i Badoo, jednak z miesiąca na miesiąc przybywają ogromne ilości nowych użytkowników a aplikacja randkowa od Facebooka rośnie w siłę.

Czy każdy użytkownik posiada automatycznie konto na Facebook Dating?

Na szczęście nie mamy automatycznego konta na randkowaniu. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych powiadomień, jeśli nie interesuje nas aplikacja randkowa i jest ona po prostu skuteczniejsza. Dodatkowo nie pojawiają się propozycje osób, które nie korzystają z tego dodatku.

Zobacz też:  Facebook Lite - Co to takiego i czym się różni?

Facebook całkowicie szanuje osoby niezainteresowane randkowaniem i nie tylko nie mamy żadnych powiadomień, ale nawet nie wyskakują żadne reklamy ani informacje na temat tego dodatku do aplikacji. Niektórzy nadal nie wiedzą, że randki na FB istnieją. Profil dopiero zakładamy po wejściu w zakładkę Randki, kiedy to musimy wprowadzić podstawowe informacje, mamy możliwość utworzenia swojego profilu, zmiany zdjęcia, dodania opisu itd. W dowolnej chwili oczywiście można konto z aplikacji randkowej usunąć.

Czy znajomi dowiedzą się o dołączeniu do randkowania?

Ogromnym plusem jest to, że Twoi znajomi nie otrzymują żadnych powiadomień, że masz założone konto randkowe (ani jak je założysz, ani w żadnym innym momencie korzystania z aplikacji). Jeśli samemu nie dodasz żadnego wpisu na temat aplikacji, to nikt wchodząc na profil główny Facebooka nie będzie widział Twoich aktywności randkowych. Dodatkowo w ustawieniach prywatności możesz całkowicie zablokować możliwość dopasowania znajomych jako propozycji par dla Ciebie. Dzięki temu nigdy żaden znajomy (nawet przypadkowo korzystając z aplikacji Randki) nie zobaczy Twojego profilu randkowego a Ty nie zobaczysz swoich znajomych w propozycji parowania. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ zarówno Tinder jak i Badoo odniosły sukces właśnie ze względu na prywatność. Nie ma żadnego celu w udostępnieniu informacji o tym kto randkuje i na szczęście Facebook to w stu procentach szanuje.

4.8/5 - (19 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *