Nagrywanie rozmowy telefonicznej

Nagrywanie rozmowy telefonicznej – Najlepsze sposoby

Bywa, że w naszym życiu pojawia się potrzeba nagrania rozmów telefonicznych. Czasami jest to spowodowane chęcią zdobycia dowodów w pewnej ważnej dla nas sprawie. Może to też idealnie posłużyć do rejestrowania ważnych dla nas rzeczy, o których nie chcielibyśmy zapomnieć. Warto pamiętać, że niezależnie od powodu, dla którego decydujemy się nagrać rozmowę, sama ta czynność podlega pewnym czynnościom prawnym. Niekiedy musimy poinformować naszego rozmówcę o nagrywaniu rozmowy, jednak w pewnych przypadkach, zwłaszcza wtedy, kiedy dociekamy prawdy, informacja o nagraniu rozmowy nie pozwoli nam na osiągnięcie naszego celu.

W popularnych dostawcach aplikacji na smartfony dostępnych jest kilka opcji. Osobiście sama niektóre z nich przetestowałam i z powodzeniem mogę zarekomendować pewne aplikacje. Tymczasem, warto pamiętać, że nie wszystkie z nich działają w taki sposób, w jaki oczekujemy. Zanim zaczniemy nagrywać ważną dla nas rozmowę, warto przetestować taką aplikację, aby przekonać się, czy na pewno zarejestrujemy głos naszego rozmówcy.

Nagrywarka rozmów na Androida – Cube ACR

To jedna z tych aplikacji, którą lubię mieć zainstalowaną na telefonie w celu nagrywania prywatnych wiadomości. Jej plusem jest to, że pozwala nagrywać wiele rozmów za darmo, zanim autorzy aplikacji zmuszają nas do wykupienia płatnego pakietu. Natomiast, ogromnym minusem jest to, że w niektórych wersjach Androida, lub rodzaju smartfona, czasami nie działa nagrywanie rozmówcy, jeżeli ustawimy połączenie na głośniku. Niestety, aplikacja będzie rejestrowała nasz głos, a nie głos naszego rozmówcy. Nie wiem, jak to wygląda w przypadku wersji płatnej. Na pewno warto przetestować aplikację wykonując połączenia telefoniczne do innych osób, zanim zdecydujemy się na wykorzystanie tej aplikacji w celu, powiedzmy, pozyskania interesujących nas dowodów.

Zobacz też:  Utrata pracy będąc w ciąży - czy jest to możliwe?

Nagrywarka rozmów – Another Call Recorder (ACR)

Jest to kolejna aplikacja dostępna na Androida, możliwa do pobrania w Google Store. W zasadzie, możemy ją zainstalować nie tylko na telefonie z systemem Android, ale także Windows lub dowolny, na którym zainstalowany mamy Google Store. Osobiście nie korzystałam z tego rozwiązania, więc nie mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Natomiast, jest to aplikacja całkowicie bezpłatna – podobno jest jedną z najlepszych aplikacji, mimo to użytkownikom nie podoba się to, że nie mogą nagrywać rozmów podczas korzystania z Bluetooth’a. No cóż, nic w tym świecie nie jest idealne.

Nagrywarka rozmów na iPhone – Call Recorder HD

Szczerze, nie posiadam od dawna telefonu w tym systemie operacyjnym, nie miałam też okazji przetestować tej aplikacji osobiście. Jednak sprawdzone opinie sugerują, że Call Recorder HD to rozsądne rozwiązanie, jeśli mamy potrzebę rejestrowania naszych rozmów z tego systemu operacyjnego. Aplikacja dostępna jest w App Store. Dużym minusem, według opinii użytkowników, jest to, że aplikacja ta niestety wymusza wykupienie płatnej opcji zanim ją wypróbujemy. Prawdopodobnie zostało to wprowadzone w jednej z późniejszych wersji aplikacji. Jeśli potrzebujesz zatem zarejestrować i nagrać rozmowy z Twojego iPhone, prawdopodobnie będziesz musiał wykupić płatną subskrypcję.

Nagrywanie rozmów z zewnętrznym urządzeniem i aplikacją do rejestrowania dźwięku

Dobrą opcją jest zawsze nagrywanie rozmów za pomocą oddzielnego urządzenia, o ile upewnimy się uprzednio, że dźwięk jest rejestrowany przez drugie urządzenie i że aplikacja działa bez zarzutu. Minusem jest to, że trudno udowodnić numer telefonu naszego rozmówcy, ponieważ w przypadku Cube ACR wszystkie zarejestrowane rozmowy zapisywane są pod numerem telefonu, na który dzwonimy. Jednak, jeśli urządzenie poprawnie rejestruje datę, można to udowodnić porównując datę stworzenia nagrania z datą rozmowy telefonicznej. Poza ograniczeniami technicznymi, to rozwiązanie nie posiada znaczących minusów. Praktycznie każdy telefon może być wyposażony domyślnie w aplikację służącą do rejestracji dźwięków – trzeba tylko pamiętać, aby nasz rozmówca był „na głośniku”.

Zobacz też:  Czy SHEIN ma sklep stacjonarny?

Nagrywanie rozmów przez opcję tworzenia filmu

Jeśli nie chcemy ściągać dodatkowych aplikacji, za to dysponujemy drugim smartfonem, możemy go użyć do stworzenia filmiku, gdzie w tle zostanie zarejestrowana rozmowa z naszym rozmówcą. Podobnie jak w poprzednim przypadku należy pamiętać o tym, by nasz rozmówca był „na głośniku”. Pamiętajmy, że w przypadku tego rozwiązania jesteśmy ograniczeni najczęściej do pamięci wewnętrznej naszego telefonu – nagrywanie urwie się i prawdopodobnie w ogóle nie zapisze, jeżeli skończy nam się miejsce w pamięci urządzenia.

Czy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne?

Nagrywanie rozmowy telefonicznej nie jest karalne o ile osoba nagrywająca, sama bierze w niej udział. Warto jednak pamiętać, że brak odpowiedzialności karnej nie wyklucza ewentualnej odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo nie ma prawnego obowiązku informowania o tym naszego rozmówcy, dopóki nagranie nie jest przetwarzane (jak np. w bankach czy innych biurach obsługi klienta).

Nagrywanie rozmowy telefonicznej – podsumowanie

Na rynku smartfonów istnieje wiele sposobów, które pozwolą Ci na nagrywanie rozmów telefonicznych, jeśli tego potrzebujesz. Cel nagrywania rozmowy może być dowolny, jednak to, co z nią później zrobisz, może mieć swoje konsekwencje, dlatego pamiętaj o poinformowaniu swojego rozmówcy o nagrywaniu rozmowy, jeśli oczywiście w niczym Ci to nie przeszkodzi i postępuj z nagranymi rozmowami w rozsądny sposób.

4.7/5 - (21 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *