od ilu lat można mieć tiktoka?

Od ilu lat można mieć TikToka?

Internet oprócz wielu pozytywów i zabawy może dostarczyć sporo negatywnych emocji. Szczególnie narażone są osoby młode, które dopiero wchodzą w ten wirtualny świat. Dlatego w tym artykule odpowiemy na pytanie, od ilu lat można mieć TikToka oraz podpowiemy rodzicom, jak mogą chronić swoje pociechy w Internecie.

Aby móc założyć konto na TikTok trzeba mieć skończone trzynaście lat, o czym jasno mówi regulamin serwisu. Dodatkowo TikTok wymaga, by każda osoba, która nie jest jeszcze pełnoletnia posiadała zgodę rodziców na założenie tam profilu. Oczywiście weryfikacja tego jest praktycznie niemożliwa, jednak jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla platformy.

od ilu lat można mieć tiktok?

 

Warto wiedzieć, że Ci najmłodsi nie mogą w pełni korzystać z możliwości aplikacji. Dla użytkowników w wieku 13-16 lat powstały dodatkowe restrykcje. Nie mogą oni wysyłać prywatnych wiadomości, prowadzić transmisji na żywo, a ich treści, czyli filmiki, nie pojawią się w zakładce „Dla Ciebie”, a ich konta z góry są ustawione jako prywatne.

Ważne! TikTok zastrzega sobie prawo do usuwania profili, których właściciele nie mają skończonych trzynastu lat.

Czy można obejść weryfikację wieku na TikToku?

Niestety tak i wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W końcu dwoma najpopularniejszymi kłamstwami, jakie zaznaczamy w Internecie to, to, że przeczytaliśmy i akceptujemy regulamin oraz to, ile mamy lat. Wystarczy, że dziecko poda fałszywy rok urodzenia, aby przejść wszystkie zabezpieczenia aplikacji. W tym momencie uzyskuje ono dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi oferowanych przez serwis.

Zobacz też:  Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie?

Jak rodzice mogą zadbać o bezpieczeństwo dzieci na TikToku?

Jeśli jesteś rodzicem to z pewnością zależy Ci na bezpieczeństwie swojego dziecka. Nic w tym dziwnego, w końcu to co go spotyka przekłada się na jego zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Towarzystwo może wywierać presję na Twoim dziecku, co skłoni je go obejścia wcześniej wspomnianych zabezpieczeń. Niestety, ale Ty sam nie możesz ciągle być przy nim i przyglądać się co ogląda, dlatego warto przemyśleć opcję kontroli rodzicielskiej właśnie na TikToku. Obejmuje ona szereg czynności, żeby Twoje dziecko mogło być bezpieczniejsze w sieci. Jak to zrobić?

Konto prywatne

Konto prywatne uniemożliwia zobaczenia na nim treści osobom, które nie są do tego upoważnione. Taką taktykę posiada również Instagram, gdzie dopiero po zaakceptowaniu przez nas obserwacji drugiego użytkownika, będzie on mógł przeglądać nasze posty czy relacje. Jest to świetna metoda na kontrolę tego, komu udostępniamy swoje treści. Możemy w ten sposób czuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Jak włączyć konto prywatne na TikToku?

  1. Wejdź na swój profil na TikToku, a następnie kliknij w trzy, poziome paski znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”.
  3. Wejdź w sekcję „prywatność” – jest ona druga od góry.
  4. Kliknij na szary suwak, zaraz obok „konto prywatne”, który zmieni się na zielono, jest to znak, że twoje konto jest już prywatne.

W ten sam sposób możesz również zmienić konto z powrotem na publiczne.

Tryb bezpieczeństwa rodzinnego – co to i jak działa?

Tryb bezpieczeństwa rodzinnego pozwala na pełną kontrolę konta Twojego dziecka za pomocą konta rodzicielskiego. Aby móc korzystać z tej opcji, należy zainstalować na aplikację TikTok na obu urządzeniach, czyli telefonie dziecka, jak i rodzica.

Jak włączyć tryb bezpieczeństwa rodzinnego?

  1. Wejdź w aplikację TikTok, a następnie na swój profil.
  2. Kliknij w trzy, poziome kreski znajdujące się w prawym, górnym rogu.
  3. Wybierz „ustawienia i prywatność”.
  4. Zjedź trochę niżej i kliknij na „parowanie rodziny”.
Zobacz też:  Czy TikTok usuwa nieaktywne konta?

tryb bezpieczeństwa rodzinnego tiktok

od ilu lat mozna miec tiktoka??

jak wlaczyc try bezpieczenstwa rodzinnego tiktok?

Opieka i troska

Pamiętaj, że nic nie zastąpi dziecku Twoja opieka i troska, którą go obdarzysz. Warto jest szczerze rozmawiać o tym co się aktualnie u niego dzieje. Jego emocje są ważne tak samo, jak osób dorosłych. Mimo, że jego problemy mogą wydawać się dla nas błahe, to dla niego z pewnością takie nie są.

Czy warto kontrolować swoje dziecko w Internecie?

Wszystko uzależnione jest od wieku dziecka. Dlaczego? Ponieważ inaczej sytuacja będzie wyglądać u trzynastolatków, a inaczej u siedemnastolatków. Ci pierwsi mogą wymagać więcej naszej uwagi i kontroli, jeśli chodzi o zachowanie w Internecie. Natomiast Ci drudzy są już z tym światem obyci, a dodatkowa kontrola rodziców może być przez nich odbierana jako atak na jego prywatność i poczucie niezależności.

4.6/5 - (21 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *