Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? 10 porad

Platforma społecznościowa Instagram z każdym rokiem zyskuje na popularności. Posiadanie tam konta to konieczność, jeśli chcesz wypromować swoją markę osobistą, produkt czy usługę.

Chcąc zwiększać swoją popularność, musisz pomyśleć o budowaniu zasięgów wokół publikowanych przez Ciebie treści. W tym artykule sprawdzisz kilka porad, które pomogą Ci zwiększać widoczność twojego konta dla innych użytkowników Instagrama.

Czym są zasięgi na Instagramie?

Zacznijmy od podstaw, czyli od określenia czym są zasięgi na Instagramie. Zasięgi na Instagramie możemy definiować jako liczbę unikalnych osób, które widzą twoje treści i mają do nich dostęp. Istnieją dwa rodzaje zasięgu:

  1. Zasięg organiczny możesz tworzyć poprzez publikację treści oraz stosowanie m.in. popularnych hasztagów.
  2. Zasięg płatny możesz tworzyć poprzez zakup reklam sponsorowanych z postaci postów lub rolek.

Zasięg organiczny jest preferowany przez algorytm Instagrama, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 10 porad, które pomogą Ci zwiększać zasięgi twojego konta na Instagramie.

Jak zwiększyć zasięg organiczny na Instagramie? – 10 metod

Zwiększenie zasięgu organicznego to plan długoterminowego działania, które pomoże Ci w osiągnięciu dużych zasięgów. Zaprezentujemy Ci 10 pomysłów, które naszym zdaniem spowodują zwiększony ruch na Twoim koncie Instagram.

Systematyczne tworzenie treści

Posiadając konto na Instagramie, musisz systematycznie tworzyć posty oraz Reels’y, które będą jakościowe, a jednocześnie ciekawe dla twojej grupy odbiorców.

Zobacz też:  Jak tworzyć fajne opisy do zdjęć na Instagram?

Podczas swojej pracy na Instagramie możesz skorzystać z narzędzi do planowania publikacji. Narzędzia te są bardzo pomocne, ponieważ jednego dnia możesz zaplanować treści na cały tydzień, a nawet miesiąc. Oczywiście nie możesz zapominać o live marketingu i odnoszenia się do tego, co obecnie się dzieje, ale mogą to być przerywniki pomiędzy zaplanowanymi działaniami. Systematyczność publikacji to klucz do osiągnięcia wysokiego wyniku w wyszukiwarce na Instagramie.

Poznaj najlepszy czas publikacji treści

Znalezienie najlepszego czasu na publikację treści to kolejne zadanie dla Ciebie. Musisz doskonale poznać zwyczaje twojej grupy docelowej, aby publikowane treści docierały do nich w odpowiednim czasie. Na podstawie raportów postów oraz reels’ów możesz sprawdzić czas największej oglądalności twoich treści. Nie zakładaj, że są to godziny wieczorne, bo twoje grupa docelowa może mieć zupełnie inne zwyczaje. Weryfikuj również raporty dostarczane przez agencje marketingowe dotyczące optymalnego czasu publikacji treści na Instagramie.

Popularne hasztagi

Używanie odpowiednich hasztagów pod publikowanymi treściami to jeden z kluczowych elementów sukcesu na tej platformie. Nawet nie wiesz jak wiele osób, poszukuje nowych treści pod konkretnymi hasztagami.

Tagi możemy podzielić na trzy grupy:

  • dużej popularności użycia,
  • ogólne,
  • powiązane z branżą.

Najlepiej używać każdego typu hasztagów, ale muszą się one faktycznie odnosić do publikowanych przez Ciebie treści. Popularność danego hasztagu możesz sprawdzić w aplikacji Instagram w wyszukiwarce i wtedy możesz zadecydować o wyborze tego bardziej popularnego słowa kluczowego.

Interakcje z innymi użytkownikami Instagrama

Czasami zapominamy o tym, jaki był pierwotny cel powstania Instagrama. Platforma ta powstała, aby znajomi mogli dzielić się pięknymi zdjęciami, a następnie krótkimi video nagraniami ze swoimi znajomymi. Z biegiem czasu, stała się bardziej sklepem internetowym niż narzędziem do utrzymywania relacji z najbliższymi.

Zobacz też:  Jak oszczędzać na co dzień? 7 sprawdzonych sposobów

W tym świecie liczy się również to, co robisz poza publikacjami treści na swoim koncie. Wchodzenie w interakcje z innymi użytkownikami Instagrama, zostawianie komentarzy czy polubień, to wszystko ma znaczenie. Możesz dzięki temu zyskać na popularności, a twoje zasięgi będą cały czas wzrastały.

Interakcje pod publikacjami

Ważnym elementem budowania zasięgów jest liczba polubień oraz komentarzy pod twoimi publikacjami. Algorytm Instagrama wychwytuje od razu ciekawe treści, które są szeroko komentowane i przedstawia je w formie sugestii innym użytkownikom.

Jeśli twoje zasięgi nie są jeszcze duże, możesz na przykład dziękować za polubienia w komentarzu, możesz też zrobić specjalny post z podziękowaniem za obserwowanie swojego konta i oznaczyć osoby, które do Ciebie dołączyły w ostatnim tygodniu. Ważnym elementem jest również szybkość odpowiadania na komentarze, także pracuj nad tym, aby być w stałym kontakcie ze swoją społecznością.

Różnorodność publikowanych treści

Budując swoją markę osobistą czy biznesową na Instagramie, musisz zwrócić uwagę na publikowanie różnorodnych treści, które zainteresują twoją grupę docelową. Instagram powstał z myślą, o publikowaniu zdjęć, więc koniecznie zwróć uwagę na systematyczność publikacji.

Oprócz zdjęć możesz publikować wideo, grafiki lub serię grafik, które będą interesujące dla twoich odbiorców. Kolejną możliwością są Reels’y lub InstaStories, z których również powinieneś korzystać, aby utrzymywać bliską relację z obserwującymi. Ostatnią możliwością, którą możesz wykorzystać, gdy nabierzesz pewności siebie, są transmisje live, którymi zajmiemy się w kolejnym punkcie.

Twórz transmisje live

Dodanie przez platformę Instagram możliwości tworzenia transmisji na żywo stało się przełomem w komunikacji z obserwatorami. Działania te są zawsze najciekawszą formą ekspresji twórcy internetowego, ponieważ zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego.

Transmisje live są tą formą komunikacji, która jest najbardziej preferowana przez Instagrama, ponieważ tuż po wejściu do aplikacji widzisz kto prowadzi spotkanie na żywo. Oprócz pogadanek możesz zaprosić swoich widzów lub innych twórców do współpracy podczas nagrania. Jest to również doskonała metoda na poznanie swoich obserwatorów, a dzięki pozyskanym informacjom możesz tworzyć bardziej angażujące treści.

Zobacz też:  5 gadżetów, które pokocha Twój pies

Wykorzystaj Reels’y do poznania swoich obserwatorów

InstaStories są chyba częściej oglądane niż publikowane zdjęcia, dlatego warto je wykorzystać do angażowania obserwatorów. Twórz ankiety, sesje pytań i odpowiedzi, które zaangażują twoich odbiorców. Możesz oczywiście też sam zadawać pytania lub zagadki, na które obserwatorzy muszą odpowiedzieć. Może na początku będziesz otrzymywać niewiele odpowiedzi, ale z czasem pojawi się ich więcej. Pamiętaj jednak o umiarze i stosuj pewien podział, tak aby publikowane przez ciebie treści nie były powtarzalne lub nużące dla odbiorców.

Sprawdzaj trendy na Instagramie

Zasięg organiczny możesz również budować, wykorzystując viralowe filmiki lub oddolne kampanie, które zyskują na popularności. Każdego tygodnia pojawia się zdjęcie lub krótkie nagranie, inspirowane innym, już opublikowanym. Dlatego ważnym elementem twoje strategii zwiększania zasięgów powinno być odpowiadanie na pojawiające się trendy. Podczas publikacji określ hashtagi oraz oznacz konto, które jako pierwsze zapoczątkowało ten trend.

Używaj geolokalizacji podczas publikacji zdjęć

Geolokalizacja to kolejny ważny element podczas publikacji zdjęcia. Wiele osób, oprócz wyszukiwania po hasztagach czy opisie, wyszukuje zdjęcia po lokalizacjach. Często, podczas podróży do danego miejsca lub aby lepiej poznać swoją okolicę. Jeśli masz taką możliwość, to koniecznie skorzystaj z geolokalizacji podczas publikacji swoich zdjęć.

Podsumowując, stworzenie możliwości zwiększenia zasięgu organicznego na twoim koncie Instagrama to systematyczna praca, która jest powiązana z publikacją różnorodnych treści. Angażujące treści powinny pojawiać się u Ciebie codziennie, z uwzględnieniem najlepszego czas na publikację. Weryfikuj dane oraz raporty, aby z każdym dniem zyskiwać nowych obserwatorów na Instagramie.

4.6/5 - (19 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *