Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze?

Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze?

Messenger to komunikator, który cały czas zdobywa kolejne rzesz odbiorców, również tych, który nie posiadają konta na Facebooku. Rozdzielenie tych dwóch narzędzi było doskonałą decyzją, którą podjęli zarządzający tymi serwisami. Podczas pandemii wiele firm przeniosło swoją komunikację właśnie tutaj. Messenger stanowi już nie tylko możliwość wymiany prywatnych wiadomości, ale też zawodowych. Korzystający z aplikacji oprócz tego, że mogą wysyłać wiadomości czy dokumenty, mają również możliwość usuwania niektórych wiadomości. Z drugiej strony czy odbiorca może odzyskać taką wiadomość? W jakim celu chcemy odzyskać wiadomości oraz jak można przeczytać usuniętą wiadomość? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego wiadomość została usunięta?

Możliwość usuwania wiadomości ma wyłącznie osoba, która tą wiadomość wysłała. Żaden inny Użytkownik grupy na Messengerze nie może tego zrobić. Samo usunięcie wiadomości jest bardzo proste. Należy wybrać trzy kropki, które pojawiają się obok wiadomości i za pomocą opcji „usuń wiadomość” możesz ukryć wiadomość przed innymi odbiorcami. Natomiast, dlaczego chcemy usuwać wysłane wiadomości?

Błędy w treści wiadomości lub wysłanie niechcianej wiadomości

Komu choć raz nie zdarzyło wysłać wiadomość, w której znajduje się mnóstwo błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych? Wiadomość z błędami może zostać błędnie odczytana przez innych Użytkowników aplikacji, dlatego decydujemy się na jej usunięcie. Jest to przykład, gdzie usunięcie wiadomości jest jak najbardziej adekwatne i nie powinno nikogo zadziwiać.

Zobacz też:  LESS — aplikacja Roberta Lewandowskiego?

Nieprzychylne wiadomości pisane w stanie wysokiego wzburzenia

Czasami ponoszą nas silne emocje, szczególnie w momentach stresu czy podczas problemów i zamiast zachować pewne wiadomości dla siebie, to kierujemy je w stosunku do innych osób. Po czasie czytają wiadomość, zdajemy sobie sprawę, że została napisana w stanie silnego wzburzenia i kwestie w niej poruszane nie powinny dotyczyć odbiorcy.

W tych dwóch przypadkach najczęściej sięgamy po usunięcie wiadomości, bo nie chcemy, aby ktoś źle zinterpretował naszą wiadomość i nasze intencje przemawiające za słowami. Słowa mają ogromną moc, dlatego warto wykorzystywać je w mądry sposób.

Po co odzyskiwać usunięte wiadomości na Messengerze?

Po drugiej stronie zawsze mamy odbiorcę wiadomości, który przechodząc do aplikacji widzi nagle, że wiadomość została usunięta przez nadawcę. To zawsze zostawia furtkę do interpretacji dla odbiorcy. Jest kilka możliwości, w których odzyskiwanie wiadomości na aplikacji Messenger powinno być zastosowane.

Ciekawość odbiorcy

Często jest tak, że Odbiorca wiadomości jest bardzo ciekawy co znajdowało się w usuniętej wiadomości. Oczywiście taka ciekawość nie jest czymś złym, o ile przyznamy się ta wiadomość została przez nas odczytana. Nic nie powoduje więcej konfliktów niż niedopowiedzenia, które mogą wyniknąć z tej sytuacji.

Możliwość ubiegania się o swoje prawa

Podczas rozmów na Messengerze może pojawić się komunikacja, która jest obraźliwa i naganna, dlatego też odbiorca może domagać się swoich praw przed sądem. Wtedy też niezbędne będą zrzuty ekranu lub wiadomości, które zostały skierowane do odbiorcy. Nadawca tych wiadomości może szybko je skasować, dlatego umiejętność odzyskiwania wiadomości jest tutaj bardzo istotna.

Możliwość powrotu do usuniętych wiadomości jest bardzo ważna w drugim przypadku, gdy komunikacja idzie w bardzo złym kierunku. Ale jeśli naprawdę zżera Cię ciekawość co zostało usunięte, to może lepiej zapytać wprost nadawcę niż niepotrzebnie budować nieścisłości w relacji przyjacielskiej czy zawodowej.

Zobacz też:  5 pomysłów na pyszne domowe przekąski

Jak odzyskać wiadomości na Messengerze? – dwie metody

Istnieje kilka metod na odzyskiwanie wiadomości na Messengerze, które zostały usunięte przez nadawcę, które przedstawimy Ci poniżej. Każda z nich jest bardzo prosta i bez problemu poradzisz sobie na każdym kroku.

Sprawdź archiwum

Aplikacja Messenger nie usuwa od razu wysłanych wiadomości, a przekazuje je do miejsca o nazwie „Archiwum”. Rozmowy są przechowywane w Archiwum, aż do momentu ich całkowitego usunięcia. Aby przejść do wiadomości archiwalnych na Messengerze, należy przejść do ustawień profilu na liście dostępnych opcji do wyboru pojawi się nazwa „Zarchiwizowane chaty”. To tutaj znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz.

Skierowanie wiadomości do platformy Facebook

Facebook, do którego należy aplikacja Messenger każdego dnia zbiera o swoich Użytkownikach mnóstwo danych, a zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych ma obowiązek dostarczyć nam każdą informację, w tym usuniętą wiadomość. Jest to dość wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz tego dokonać samodzielnie na swoim profilu. Wystarczy przejść do Ustawień konta, a następnie wybrać Twoje informacje oraz Pobieranie twoich informacji. Wyświetli Ci się lista opcji, które możesz wybrać, w tym wiadomości Messenger, które należy w tym przypadku wybrać. Następnie zespół Meta przygotuje dla Ciebie zestawienie wiadomości, co może potrwać nawet do kilku dni.

Podsumowanie

Podsumowując, każdy nadawca może w każdym momencie usunąć całą konwersację lub pojedynczą wiadomość. Nie jest to zbyt wygodne dla Odbiorcy, który może zastanawiać się, dlaczego ta wiadomość została usunięta. Natomiast, Facebook oraz aplikacja Messenger umożliwia odzyskanie całej rozmowy, w tym usuniętych wiadomości. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy dostęp do usuniętych wiadomości jest nam niezbędny do roszczenia swoich praw przed sądem. Wypróbuj dwie powyższe techniki odzyskiwania wiadomości i sprawdź co zostało przed Tobą ukryte.

4.7/5 - (15 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *