Jak wybić sie na tiktoku

Jak wybic sie na TikToku?

TikTok w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność i jest najchętniej pobieraną aplikacją wśród młodych ludzi. TikTok daje możliwość dzielenia się swoimi zainteresowaniami, talentem lub po prostu częścią swojego życia z innymi użytkownikami. TikTok poza świetną rozrywką może być również dobrym sposobem na zarabiane pieniędzy, gdyż duże firmy chętnie wykorzystują wszystkie kanały, które pozwolą dotrzeć z reklamą do dużej liczby odbiorców. Niezależnie czy TikTok jest dla Ciebie tylko przyjemnością, czy Twoim celem jest zarabianie, podstawą jest jak największa ilość odbiorców, a to ze względu na dużą liczbę odbiorców nie jest łatwe do osiągnięcia. Jak wybić się na TikToku? Oto 10 skutecznych porad, które pomogą Ci zwiększyć liczbę TikTok Obserwacje jak i lajków na TikToku.

Wyróżnij się

Nietypowa pasja, umiejętność, a może wygląd? Nieważne, co to jest, ważne aby Cię wyróżniało. Poszukaj czegoś, co może być Twoją cechą charakterystyczną – to może być ubiór lub jego część, nietypowy makijaż, fryzura czy otoczenie, w którym nagrywasz. Ważne, aby zadbać, żeby na Twoim koncie i filmikach nie było nudno, a Twoja osoba była łatwiejsza do zapamiętania. Pamiętaj, że kopiowanie wyglądu czy pomysłów innych nie przyniosą Ci popularności.

Wykorzystuj okazje

Poza zaplanowanymi filmami, nagrywaj je również spontanicznie. Jeśli dzieje się coś ciekawego lub wpadłeś na jakiś szalony pomysł, to nagraj to. Być może właśnie dzięki takiemu niezaplanowanemu filmikowi zyskasz na popularności, gdyż spontaniczność zawsze dobrze się sprzedaje. Pamiętaj też o nagrywaniu podróży w ciekawe miejsca i nie koniecznie chodzi tu o dalekie i egzotyczne wyprawy. Równie dobrze może to być tik tok nawiązujący do spaceru po okolicznym lesie czy wypadu na pobliskie jezioro – najważniejsza jest inwencja nagrywającego i umiejętność dostrzegania ciekawych miejsc. Pokazanie znanego i pozornie zwyczajnego miejsca w sposób nietypowy, czy od innej strony może pomóc Ci zyskać uwagę użytkowników.

Zobacz też:  Jak szukać pracy na LinkedIn?

Bierz udział w wyzwaniach

Na tik toku co chwila pojawiają się różnego rodzaju wyzwania, w które warto się zaangażować. Bierz udział w tych najpopularniejszych – dzięki temu Twój film zyska na popularności, a nawet może stać się viralem. Warto też odpowiednio dobierać wyzwania, do tego, co na co dzień robi się na tik toku. Mogą się one jakoś kojarzyć z tym, co robisz lub być zupełnie odmiennie. Zazwyczaj nagrywasz story time, które są raczej statyczne? Weź udział w jakimś wyzwaniu ruchowym lub tanecznym i zaskocz swoich odbiorców, pokazując się z zupełnie innej strony.

Odpowiednio dobierz muzykę

Wybór dobrego podkładu muzycznego jest bardzo ważny, gdyż w łatwy sposób może zachęcić do obejrzenia Twojego filmu do końca. Możesz wybrać piosenkę, która jest aktualnie bardzo popularna, co sprawi, że algorytm tik toka wyróżni właśnie Twój film. Warto pamiętać, że jest mnóstwo tik toków i wyzwań, które zyskały ogromną popularność właśnie dzięki piosence. Jednak możesz też pójść w zupełnie odmienną stronę i wybrać utwór mniej popularny, który według Ciebie może zyskać na popularności lub po prostu lepiej pasuje do tego, co robisz. W takim przypadku zadbaj, aby był on idealnie dopasowany do treści tik toka. To daje szansę, że inni użytkownicy też nagrają coś do tej piosenki, a Twój film zyska polubienia i być może stanie się viralem.

Dbaj o jakość

Jakość tik toków przynajmniej na przyzwoitym poziomie to podstawa. Ważna jest tu zarówno jakość obrazu, jak i dźwięku – słabego jakościowo tik toka użytkownicy przewiną dalej i nie ma on szans na zyskanie na popularności. Pamiętaj również o dobrym oświetleniu, tak żebyś wyglądał korzystnie, a obraz był jasny i wyraźny. Co prawda nie zwiększy to Twojej popularności, ale sprawi, że nie stracisz fanów przez słabą jakość filmów. To samo się tyczy treści, które zamieszczasz. Pamiętaj, że aby użytkownicy mieli szansę zainteresowania się Twoimi tik tokami, muszą być one zrozumiałe i przystępne.

Zobacz też:  Jak zdobyć obserwujących na Instagramie w 2023 roku? 6 sposobów

Polubienie za polubienie

Tak jak w każdym miejscu, tak i na tik toku rządzi zasada wzajemności. Jeśli chcesz mieć dużo polubień, udostępnień i komentarzy, to dodawaj swoje reakcje do cudzych tik toków. Tak więc poza dodawaniem treści na własnym koncie, oglądaj i reaguj na tik toki innych użytkowników. To zwiększa szansę, że sprawdzą oni Twoje konto i również zostawią swoje reakcje na umieszczane przez Ciebie tik toki.

Pamiętaj o algorytmach

Tik tok rządzi się swoimi prawami, a to kto będzie bardziej widoczny, zależy od algorytmów. To właśnie algorytm zazwyczaj decyduje o tym, że dany tik tok pojawia się w #dlaciebie. Co trzeba wiedzieć o algorytmach? Ważne jest, jak długo użytkownicy oglądają Twoje filmy – im szybciej go przewiną i zakończą oglądanie, tym gorzej dla Ciebie. Kolejna ważna kwestia, to fakt czy tik toki oglądane są do końca, jeśli tak to Twoje szanse na wyświetlanie Twojego filmiku innym jest większa. Na samym końcu (chociaż równie istotna) jest ilość reakcji na dodawane treści. Im więcej komentarzy i polubień oraz im szybciej się one pojawiają od momentu opublikowania tik toka, tym lepiej z punktu widzenia algorytmu, a więc tym lepiej dla Ciebie. Dlatego zadbaj, aby cały film był ciekawy, unikaj nudnych momentów, które mogą sprawić, że stracisz zainteresowanie użytkowników i zachęcaj oglądających do reakcji. I nie przejmuj się ewentualną krytyką, mimo że nie jest ona przyjemna, to komentarze nawet te nie pochlebne zwiększają Ci liczbę wyświetleń.

Dziel się pasją

Osoby, które pokazują swoje pasje, tłumaczą je i o nich opowiadają, częściej zyskują na popularności. Po pierwsze tworzenie filmów z pasją wypada naturalnie i przyjemnie, a to wpływa korzystnie na ich ostateczny efekt. A po drugie, użytkownicy uwielbiają oglądać ludzi, którzy robią, to co kochają i chcą się dzielić swoją pasją z kimś innym. Oczywiście najlepiej, jeśli jest to talent czy pasja, która nie jest bardzo popularna i powszechna, gdyż nietuzinkowość dodatkowo przyciąga odbiorców. Jednak równie dobrze zyskują na popularności tancerze czy muzycy. Najważniejsze, aby na tik tokach widoczna była radość z dzielenia się pasją.

Zobacz też:  TikTok zakazany w UE? Chińska platforma musi dostosować się do unijnego prawa

Postaw na duety

Duety są niezwykle popularne na tik toku i tę popularność łatwo można wykorzystać. Dobrym pomysłem jest zaproponowanie innemu użytkownikowi (najlepiej takiemu, który jest dość popularny na tik toku) nagranie wspólnego tik toka poprzez funkcje duet. Inną popularną opcją jest zaproszenie do duetu kogoś bliskiego: rodzeństwa, rodziców czy przyjaciół. Nagrajcie wspólnie popularne wyzwanie, prank lub coś co na co dzień razem robicie np. gotowanie czy tańczenie. To urozmaici i uatrakcyjni Twoje filmy i przyciągnie kolejnych odbiorców.

Opisy i hasztagi

Dodawanie hasztagów to podstawa. Dobrze dobrane pomagają zwiększyć zasięgi Twojego filmu i dotrzeć do większej liczby użytkowników. Podobnie działają opisy filmów – ciekawe, nietuzinkowe, a czasem kontrowersyjne potrafią znacznie poprawić widoczność Twojego tik toka i pomóc Ci zyskać popularność. Warto również do tik toków dodawać napisy, emotki czy stosować filtry. Tik tok swoim użytkownikom oferuje gamę różnych funkcji i możliwości, warto je poznać i wypróbować, sprawdzając, co się najlepiej sprawdza w przypadku Twoich tik toków.

Podsumowując, na tik toku, jak na każdym tego typu portalu i aplikacji najważniejsze jest wyróżnienie się. Zachęcanie użytkowników do oglądania tik toków i zostawiania reakcji sprawia, że dodawane filmiki mają szansę na wyświetlenie u kolejnych osób. Warto też pamiętać o tym, że nagrywanie i dodawanie tik toków przede wszystkim powinno być przyjemnością, gdyż ona jest widoczna dla użytkowników i zachęca do obejrzenia filmiku do końca, a to właśnie liczba wyświetleń i czas oglądania filmu sprawia, że będzie on lepiej widoczny dla kolejnych osób.

4.5/5 - (75 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *