Jak używać Instagrama żeby być popularnym,

Jak używać Instagrama żeby być popularnym?

Instagram jest obecnie jednym z najpopularniejszych social mediów głównie wśród młodych ludzi. Służy on dzieleniu się ze światem swoim życiem, zainteresowaniami, czymkolwiek tylko chcemy za pomocą zdjęć, filmików czy relacji. Działalność w mediach społecznościowych czasem staje się sposobem na zarobek. Osoby posiadające naprawdę sporą liczbę obserwatorów na Instagramie mają szerokie zasięgi w Internecie przez co przykuwają uwagę producentów różnych marek. Widząc, że dany użytkownik, a w tym przypadku można użyć bardziej fachowego określenia jakim jest influencer, ma dużo obserwujących, na których ma on realny wpływ często oferują mu reklamowanie ich produktu lub usługi w zamian za otrzymanie tej rzeczy za darmo lub odpłatnie.

W dzisiejszych czasach większość młodzieży marzy o tym, aby zostać gwiazdą Instagrama, Youtube’a czy Tik Toka. Aby to marzenie mogło się spełnić trzeba bardzo się postarać, aby nasz content trafił do szerokiego grona ludzi i co najważniejsze by zwrócił ich uwagę na dłuższy czas. W tym artykule podpowiadamy jak rozkręcić swoje social media i zdobywać wielu obserwatorów.

Popularność na Instagramie – czy po to go używamy?

Instagram w dużej mierze służy do dzielenia się z rodziną, przyjaciółmi jak również z resztą społeczeństwa swoimi wspomnieniami w formie zdjęć. Pokazujemy tam swoje życie codzienne, to co lubimy robić w wolnym czasie, ulubione filmy czy książki. Z jednej strony wstawiamy zdjęcia jako formę owych wspomnień z drugiej narastająca liczba lajków i komentarzy znacznie podnosi nam poczucie własnej wartości. Świadomie lub też nie, zależy nam na akceptacji i opinii innych, a nie ma na to lepszego od Instagrama.

Zobacz też:  Jak wybić sie na TikToku? 10 skutecznych porad

Dostając kolejne powiadomienia o pojawiających się polubieniach pod naszym postem nasz humor znacznie się poprawia, w końcu każdy z nas chce być lubiany i podziwiany. Gwiazdy Instagrama zazwyczaj są osobami zamożnymi, noszące piękne, markowe ubrania, podróżują do niesamowitych miejsc, a wszystko to okraszone jest aplauzem i zachwytami innych. Kto nie chciałby pożyć tak, choć jeden dzień? Można więc rzec, że używamy poniekąd Instagrama, aby stać się lubianym i, choć trochę popularniejszym.

Gwiazdy na Instagramie to cyfrowy show biznes

Obecnie większa część celebryckiego świata pochodzi z social mediów. Instagram, Snapchat, Youtube itp. – to tam zdobywa się największą popularność i to tam dzieje się najwięcej tzw. “dram”. Posiadając dużą liczbę obserwujących na Instagramie i mądrze zarządzając naszymi social mediami jesteśmy w stanie sporo zarobić na współpracach, reklamach czy wyświetleniach. Influencer poprzez swój różnoraki content silnie wpływa na młode pokolenie.

Praca influencera nierzadko jest spełnieniem marzeń nastolatek. Dużo pięknych ubrań, podróże, liczne prezenty – wydawać się może, że osoby te żyją jak w bajce. I poniekąd tak jest – dzięki rozpoznawalności w social mediach jesteśmy w stanie zaistnieć także w show biznesie. Można rzec, że popularność na Instagramie to swego rodzaju cyfrowy show biznes. Internet to zupełnie inny świat od tego realnego i dzieje się tam naprawdę sporo.

Niestety bycie influencerem nie polega tylko i wyłącznie na wstawaniu postów jakich się chce i kiedy się chce. Druga strona tej pracy nie jest tak kolorowa jak ukazuje to Instagram. Trzeba naprawdę dobrze dobrać zarówno treść postów w tym dobra jakość zdjęć, jak i odpowiednie hasztagi, które zapewnią nam szerokie zasięgi. Także czas wstawiania posta jest dość istotną kwestią. Będąc osobą publiczną, aktywnie udzielając się w mediach społecznościowych warto zwrócić uwagę na statystyki.

Zobacz też:  Facebook Lite - Co to takiego i czym się różni?

Bycie popularnym na Instagramie jest na wyciągnięcie ręki

Jeżeli będziemy mądrze rozporządzać swoimi mediami społecznościowymi nasz słupek popularności może się znacznie zwiększyć. Wystarczy kilka prostych trików, aby zdecydowanie zwiększyć zasięg w Internecie.

Jak zwiększyć popularność swojego Instagrama?

Zwiększenie swojej popularności na Instagramie warto rozpocząć od poprawienia jakości swojego contentu na Instagramie, zastanowieniu się co konkretnie chcemy prezentować i do jakiego grona odbiorców chcemy dotrzeć. Wartościowe treści, posty charakteryzujące się wysokiej jakości zdjęciami, odpowiednie hasztagi – tym możemy zaskarbić sobie uznanie wielu osób.

Rozwój naszego Instagrama możemy zacząć od odpowiedniego dobrania hashtagów. Należy pamiętać żeby nie były one ani zbyt popularne ani zbyt rzadkie, ponieważ zginiemy pośród milionów postów z tym samym hashtagiem. Najlepiej jest wybrać taki hashtag, na który przypada od 50 do 300 tys. zdjęć. W takim wypadku jest to o wiele prawdopodobne, że nasz post pojawi się w pierwszej dziewiątce przedstawionych postów po wyszukaniu danego hashtagu. Poza hashtagiem samym w sobie, równie istotne jest to, jak go wstawimy. Zalecane jest, aby nie umieszczać ich w opisie pod zdjęciem tylko w komentarzu.

Kolejną rzeczą na jakiej trzeba się skupić podczas budowania swojej pozycji na Instagramie jest harmonogram wstawiania postów. Musimy przygotować się na bycie aktywnym każdego dnia. Dobrze jest wstawiać do 2 postów dziennie, a to nie wszystko. Należy pamiętać także o Insta stories. Udzielanie się tam jest nawet ważniejsze od postów. Nie ma lepszego sposobu przykucia uwagi obserwatorów niż pokazanie im siebie w życiu codziennym. Lifestyle jest aktualnie jednym z najchętniej oglądanych contentów w social mediach. Eksperci zalecają także organizowanie jednego “ live’a” dziennie zwłaszcza o tej samej porze. Warto jest też przygotować publikowaną treść na Instagram z wyprzedzeniem, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Zobacz też:  Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze?

Zdjęcia zrobione mimochodem, nic za bardzo pozowanego. Nie zapominajmy o najbardziej popularnych zdjęciach zaraz po uroczych zwierzątkach – jedzeniu. Zdjęcia pięknie podanych potraw zdecydowanie rządzą Instagramem. Czasem możemy zaszaleć dodając trochę luzu i wstawiając zabawny cytat lub mem. Magia memów polega na tym, że dużo ludzi oznacza siebie nawzajem pod danym obrazkiem co sprawia, że mamy coraz to większe grono odbiorców, a co za tym idzie, nasze konto staje cię częściej odwiedzane.

 

Wszystkie te metody mogą wydać się dość skomplikowane i pracochłonne, lecz zapewniamy, że przede wszystkim są świetną zabawą, a wszelkie działania na Instagramie jakie przedstawiliśmy w artykule powyżej z pewnością zaowocują.

 

 

4.7/5 - (17 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *