Co można kupić za SMS

Co można kupić za SMS? Czyli płatność SMS-em za nasze zakupy

Obecnie wykonywanie płatności bezgotówkowych jest coraz bardziej popularne. Można powiedzieć, że ta forma regulowania wszelkich rachunków jest zdecydowanie częściej używana niż tradycyjna zapłata przy użyciu gotówki w danych placówkach. Jest wiele rodzajów płatności bezgotówkowych, które głównie używane są przy zakupach towarów i usług drogą internetową. Wyróżnić można płatność poprzez kartę płatniczą, przelew online czy BLIK. Ostatnimi czasy popularność zaczyna zdobywać także płatność SMS.

Płatność tzw. SMS-em Premium jest bardzo łatwa i polega na wysłaniu wiadomości SMS na płatny numer. Sklepy mają przygotowane konkretne treści wiadomości dla dokładnych kwot. Przykładowo wysyłając PREMIUM na numer 7777 zakupujesz usługę hostingu na 30 dni za kwotę 30,75 zł.

Jak działa płacenie SMS-em?

Jak działa płacenie SMS-em?

Większość może zastanawiać się: ale jak to, to za zakupy można zapłacić poprzez SMS?

Odpowiedź brzmi: i tak i nie. Niestety SMS-em nie zapłacimy za zakupy spożywcze czy inne towary. Ten rodzaj płatności występuje jedynie wykonując zakupy online, w sklepach stacjonarnych nie jest to jeszcze dostępne. Jednak często można spotkać płatności SMS na portalach ogłoszeniowych. Wiele osób dodaje ogłoszenia i nawet nie wie, że może je wyróżnić poprzez SMS. Aby kupić za SMS wyróżnienie wystarczy wysłać wiadomość na wskazany numer – to bardzo proste.
Płatność sms w sklepie internetowym

Okienko płatności SMS gdzie płatnik musi wpisać swój numer na który przyjdzie płatny SMS.

Zobacz też:  Porównanie aplikacji randkowych: Tinder, Badoo czy Fotka?

 

Potwierdzenie płatności sms kodem

Potwierdzenie płatności SMS kodem, który otrzymaliśmy w wiadomości SMS

 

Warto wspomnieć, że płatności SMS są obarczone dość sporą prowizją ze strony operatorów. Często wynosi ona ponad 50% tak więc przy płatności 30,75 zł, sprzedawca otrzymuje około 12 zł (po odjęciu podatku VAT). Wiele płatności pre paid jest obarczonych wyższymi kosztami prowizji. Tak samo w przypadku popularnego Paysafecard prowizja wynosi 14-20%. Jednak mimo wszystko niektórzy sprzedawcy decydują się na mikro płatności w takiej formie bo są one wygodne dla niektórych grup docelowych

Kto może płacić SMSem

Płatność SMS-em – kto może z niej korzystać?

Zacznijmy od tego o co w ogóle chodzi z płatnością SMS, kto i w jaki sposób może tak płacić.

Dotyczy to kart SIM pre-paid. Osoba decydująca się na taką ofertę u swojego operatora zasila konto dowolną kwotą, a wszelkie opłaty za wysyłane SMS-y, wykonywane połączenia czy korzystanie z Internetu są potrącane z konta według wcześniej ustalonych stawek.

Minusem korzystania z takiej oferty jest utrata niewykorzystanych środków po upłynięciu określonego czasu. Aby temu zapobiec można zapłacić zgromadzonymi pieniędzmi za różnego rodzaju usługi dopuszczające taki rodzaj płatności. Warto pamiętać jednak, że SMS-em jesteśmy w stanie zapłacić stosunkowo niewielkie kwoty – od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Czy płatność SMS jest bezpieczna

Czy płatność SMSem jest dla nas bezpieczna?

Pomimo tego, że taka forma płatności zaczyna pojawiać na polskim rynku nadal wzbudza wiele podejrzeń i obaw. Dzieje się tak dlatego, gdyż nadal kojarzy się to głównie z oszustwami. Ludzie boją się, że wysyłając jednego SMS-a, nieświadomie zgodzą się na cykliczną opłatę za subskrypcję, która zazwyczaj kosztuje dość sporo. Strach ten związany jest głównie z licznymi oszustwami na początku XXIw. Teraz sytuacja nie jest już tak niebezpieczna. W obecnym rozwoju technologii i wiedzy na ten temat doskonale wiemy za co i jaką kwotę płacimy. Nie ma, więc powodów do obaw o dodatkowe koszty.

Zobacz też:  Checklista - co to jest i jak ją wykonać?

Posiadając umowę abonamentową możliwość wykonywania płatności poprzez SMS jest dodatkowo płatne.

Płatności SMS są obsługiwane przez operatorów płatności

Płatności SMS są w ofercie wielu operatorów płatności. Każdy operator płatności aby pośredniczyć w transakcji między klientem a sklepem musi mieć odpowiednie licencje. W Polsce wymagana jest minimum licencja Małej Instytucji Płatniczej. Pozwala ona dostarczanie usług płatniczych 100% legalnie. Sklepy, które nawiązują współpracę z operatorami płatnościami są najpierw odpowiednio weryfikowane. Warto wspomnieć, że nie każdy sklep otrzyma zgodę na oferowanie płatności sms. Każdy operator ma swoje wytyczne dotyczące procesowania płatności sms premium.

Operatorzy płatności dbają o bezpieczeństwo transakcji i w razie problemów możesz liczyć na udzielenie pomocy. Tego typu pomoc polega na nawiązaniu dialogu ze sprzedawcą. W przypadku płatności SMS, pieniądze są na koncie sprzedawcy dopiero po 60 dniach. Operatorzy telefonii komórkowej mają takie warunki dlatego też nie każdy portal chce udostępnić taką metodę płatności. SMS premium są płatnościami dość niszowymi i w niektórych branżach nie będzie opłacało się dla kilku osób takich płatności udostępniać.
Co można kupić płacąc SMSem

Tak więc, co można kupić za SMS?

Przejdźmy do tego, na co możemy wydać zgromadzone środki, aby nie przepadły po okresie rozliczeniowym. Możliwości jest dość sporo, poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań na zapłacenie za daną usługę wykorzystując do tego SMS :

 • Konkursy telewizyjne,
 • Pozdrowienia na wizji,
 • Domeny internetowe,
 • Fundacje i stowarzyszenia mające na celu gromadzenie środków na cele charytatywne,
 • Krzyżówki i inne konkursy zamieszczane w czasopismach,
 • Opłata za prasę elektroniczną,
 • Niektóre środki komunikacji miejskiej lub opłaty parkingowe (moBilet),
 • Usługi wróżbitów,
 • Ogłoszenia matrymonialne,
 • Dodatkowe funkcje w grach online,
 • Usługi promowania Instagrama (np. zakup Instagram Likes),
 • Mikro płatności na portalach randkowych,
 • Płatny adres email,
 • Ulepszanie konta w grach,
 • Dostęp do filmów w sieci,
 • Dostęp do serwisów VOD,
 • Tanie usługi hostingowe (Hosting dla strony www),
 • Zakup płatnych plików (Chomikuj),
 • Płatna wiadomość na streamie.
Zobacz też:  Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej online?

Jak widać, opcji jest naprawdę wiele, a my nie będziemy się martwić, że pieniądze, którymi doładowaliśmy konto niepotrzebnie przepadną lub staną się dodatkowym zyskiem dla naszego operatora.

Serwisy, w których możemy zapłacić poprzez SMS premium

Płatności SMS są akceptowane nie tylko w niszowych grach czy aplikacjach ale także wsród dość popularnych serwisów. Środki, które posiada nasz numer u operatora można wykorzystać w wielu miejscach. Warto sprawdzić do kiedy nasze środki są ważne na koncie by mieć możliwość ich użycia aby coś sobie kupić. Możecie to zrobić poprzez wysłanie SMS na numer podany przez operatora lub poprzez aplikacje w telefonie. Numery do operatorów łatwo znajdziecie w sieci. Poniżej lista znalezionych przez nas stron i sklepów w których można zapłacić smsem.

Serwisy typu VOD

Vod.tvp.pl

Cda.pl

Zalukaj.cc

Ogłoszenia lokalne

Olx.pl

Gratka.pl

Oglaszamy24.pl

Sprzedajemy.pl

Domeny internetowe

Proserwer.pl

Blutu.pl

Webd.pl

Płatny dostęp do plików

Chomikuj.pl

Oxycloud.com

Portale randkowe

Showup.tv

Fotka.com

Jeśli znacie więcej miejsc gdzie można coś kupić za sms to piszcie w komentarzu. Mamy nadzieje, że ten wpis pomoże tym, którym zostało trochę kasy na koncie u operatora. Teraz już wiecie co można kupić za sms!

4.8/5 - (85 votes)

2 komentarze

 1. „Jak widać, opcji jest naprawdę wiele, a my nie będziemy się martwić, że pieniądze, którymi doładowaliśmy konto niepotrzebnie przepadną ”

  każda z tych opcji to właśnie przepadnietę pieniądze,,, chcę kupić buty, kurtkę a nie śmieciowe usługi

 2. Operatorzy moim zdaniem źle robią, bo ani ja z tych pieniędzy nie korzystam ani Oni, powinni Sami otworzyć jakiś sklep w którym by można było kupić nawet nowy telefon niech nawet te 50% drożej ale Oni by chociaż tyle mieli odzyskane, a Klienci cieszyli by się nowym telefonem, bo przecież i tak kiedyś przepadną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *