Jak zainwestować 500+

W co zainwestować 500+?

Program „Rodzina 500+” realizowany jest w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku. Jest to państwowy program z zakresu polityki społecznej, który ma na celu pomoc rodzinom w wychowaniu dzieci, za pomocą comiesięcznego dofinansowania w wysokości 500 złoty.

Mimo, że postulat wprowadzenia świadczeń na dzieci po raz pierwszy padło ze strony lewicy w 2009 roku, to niestety, ale nie mieli oni okazji jego realizacji. W 2014 roku, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość zamieścił ten pomysł w swoim programie politycznym, wygrali oni wybory parlamentarne, wprowadzając swój plan w życie.

Program „Rodzina 500+” ma na celu wspomaganie rodzin oraz oferowania dzieciom lepszego jutra. Pieniądze dostają rodzice na każde dziecko, niezależnie od kryterium dochodowego. Jedynym wyznacznikiem jest wiek dziecka – dofinansowanie dostają dzieci do 18 roku życia.

500+ cieszy się opiniami pochlebnymi jak i negatywnymi. Jednak mimo to, najgorsze co możemy zrobić to zaprzepaścić te pieniądze w błoto.

Zainwestuj 500+ w swoje dziecko

Bardzo często możemy usłyszeć, że niektórzy rodzice, którzy dostają dofinansowanie wydają je na własne potrzeby, nie pamiętając o dziecku. Alkohol, papierosy, ubrania, markowe rzeczy – to tylko skrawek tego na co 500+ nie powinno zostać przeznaczane. Każdy człowiek, nawet ten mały, ma swoje potrzeby, które kosztują. Rodzice, którzy wydają to na własne widzimisię robią krzywdę swojemu dziecku. Pieniądze te powinny być w 100% przeznaczone na Twoje dziecko. Nie masz pomysłu jak je zainwestować?

  • Lekcje tańca, śpiewu lub rozwijania innych pasji Twojego dziecka,
  • Nauka języka obcego,
  • Odkładanie na prawo jazdy,
  • Zapewnienie mu obiadów w szkole lub przedszkolu,
  • Poprawa warunków życia – remont pokoju, nowe meble
Zobacz też:  Pracoholizm - czym jest? Objawy i leczenie



Inwestowanie długoterminowe

500+ inwestycja długoterminowa ;

Inwestycje długoterminowe pozwolą nie tylko uchronić zdobyte pieniądze z 500+ przed inflacją, ale również w jakimś stopniu je pomnożyć. Dobrze dobrana strategia inwestowania długoterminowego może nawet kilkukrotnie pomnożyć zdobyty kapitał. Wśród inwestycji długoterminowych często pierwsze co przychodzi nam na myśl to lokata w baku. Istnieją jednak lepsze aktywa finansowe, kiedy myślimy o inwestycji na kilka lat.

Obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe, które sprzedawane są przez Ministra finansów reprezentującego Skarb Państwa. Sprzedając taką obligacje, pożycza on od kupującego pewną kwotę, gwarantując, że odda mu ją z korzystnymi odsetkami, czyli najprościej mówiąc odkupuje je.

Skarb Państwa występuje tu w roli dłużnika, który odpowiada za to całym swoim majątkiem, dlatego ta opcja inwestowania jest najbezpieczniejsza. Dla nabywców indywidualnych oferowane jest 5 typów obligacji skarbowych: 3miesięczne, 2-, 3-, 4- oraz 10-letnie. Dodatkowo w przypadku 500+ oferuje się jeszcze dwa rodzaje obligacji rodzinnych: 6-letnie i 12-letnie.

Można je zakupić na 5 rożnych sposobów, my podamy ci 3 najprostsze:

Aby przeczytać więcej na temat obligacji skarbowych wejdź na stronę:

https://www.obligacjeskarbowe.pl/wiedza-o-obligacjach/



Inwestycja w metale szlachetne

Metale szlachetne

Wsród wielu osób popularny jest temat inwestycji w metale szlachetne. Szczególnie w czasach paniki na rynkach finansowych inwestorzy szybko przerzucają kapitał w stronę bezpiecznych aktywów jakimi są między innymi metale szlachetne czy mocne waluty takie jak Amerykański dolar czy Szwajcarski frank. Inwestowanie w metale szlachetne jest bardzo dobrym pomysłem jeśli chcemy bezpiecznie ulokować kapitał na dłuższy okres. Zakupy krótko terminowe fizycznego złota czy srebra nie będą dla nas trafną inwestycją ponieważ możemy stracić na sprzedaży poprzez prowizje u autoryzowanych dealerów. Warto wiedzieć, że giełdowa cena złota tzw. cena SPOT może się różnić od ceny fizycznych metali. Różnica wynika z prowizji pobieranej przez dealerów oraz marży narzuconej przez mennice produkujące monety czy sztabki. Fizyczne metale dają nam pewność, że to my kontrolujemy naszą inwestycję i nikt inny nie ma do niej dostępu. Przy metalach typu złoto mamy pewną przewagę w postaci gęstości kapitału. W 250 gramowej sztabce złota mieści się obecnie ponad 50 tysięcy złotych, które łatwo ukryć.

  1. Złoto – Metal, który od setek lat jest kojarzony z realnym pieniądzem i którym kiedyś zresztą był. Złoto było jednym z pierwotnych metali używanych w handlu jako ogólnie akceptowany środek płatniczy. Złotem można było płacić nie tylko w wybranych krajach a na całym świecie. Metal ten zyskał renomę za sprawą ograniczonej podaży na rynku i braku możliwości manipulowania ilością fizycznego kruszcu. Złoto jest metalem bardzo trwałym ponieważ nie rdzewieje oraz jest odporne na wszelkie „ciężkie” warunki. Oczywiście w przypadku złotych monet istnieje możliwość aby je porysować ale jeśli będziemy je dobrze przechowywać to możemy zachować kupiony egzemplarz w menniczym stanie przez długie lata. Złoto w dzisiejszych czasach jest cenione nie tyle jako aktywo inwestycyjne ale instrument chroniący przed inflacją. Odporność na inflację jest bardzo kuszącym czynnikiem aby inwestować w zakup złota
  2. Srebro – produkt uboczny przy wydobywaniu miedzi oraz złota jest szeroko doceniony w branży jubilerskiem ale także jako metal inwestycyjny. Zaletą srebra jest o wiele niższa cena tak, że wiele osób może sobie pozwolić na jego zakup. Jednak przy większych inwestycjach może być dość problematyczne z uwagi na małą gęstość kapitału. Inwestycja 100 tysięcy złotych pozwoli nam zakupić niemal 36 kilo srebra gdzie przy tej samej kwocie zakupimy nieco mniej niż pół kilograma złota. Srebro podobnie jak złoto ma właściwości przechowywania wartości przed inflacją jednak w wielu krajach jest objęte podatkiem VAT. Utrzymanie srebra w menniczym stanie jest prawie niemożliwe ponieważ po latach pokrywa się one patyną (biały nalot na metalu).
Zobacz też:  Airbnb czy Booking? Gdzie lepiej zarezerwować nocleg?



Ryzykowne inwestycje

500+ a ryzykowne inwestycje ;

Ten punkt jest dla osób, które lubią ryzyko, ale przede wszystkim chcą zarobić więcej. Poprzednio podaliśmy Wam bezpieczne formy inwestycji. Z tymi jest trochę inaczej, ponieważ nie panujemy nad ich zmiennością. Osoby, które się na tym nie znają pod wpływem presji mogą zbyt szybko wycofać się z inwestycji, zaliczając sporą stratę. Przy ryzykownych inwestycjach emocje to najgorszy doradca.

Krypto waluty

Krypto waluty to wirtualna waluta, która nie posiada swojej fizycznej formy. Możemy nimi płacić wtedy, gdy sprzedawca przyjmuje taki sposób płatności. Pierwszą zasadą w inwestycji w krypto walutach jest to, że nie kupujemy ich wtedy, kiedy wszyscy o tym mówią, ponieważ wtedy ich cena może nie odpowiadać ich realnej wartości. Im więcej osób je chce, tym więcej będą one kosztować. A gdzie je kupić? Na giełdach krypto walutowych

Zakup akcji

Akcje to papiery wartościowe, łączące w sobie prawa majątkowe i niemajątkowe. Najbardziej znanym rodzajem akcji są akcje imienne, czyli takie, gdzie ich uprawnienia przysługują osobie wskazanej w dokumencie akcji. Taka akcja powinna zostać spisana na papierze i zawierać między innymi: imię, siedzibę i adres spółki oraz oznaczenie sądu rejonowego. Można je zakupić w domu maklerskim.

Fundusze inwestycyjne

Fundusz inwestycyjny to forma wspólnego inwestowania polegająca na zbiorowym lokowaniu pieniędzy przez uczestników funduszu. Są one tworzone i zarządzane przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Jeśli sami nie znamy się na tego typu inwestycjach, jest to dobry sposób, aby powierzyć to specjaliście.

4.8/5 - (22 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *