Okulary do komputera 0 czy warto

Okulary do komputera – czy warto w nie inwestować?

Wzrok to jeden z naszych zmysłów, którym niestety, ale nie wszyscy dysponują. Osoby niewidome, a nawet te niedowidzące, mają z tego względu wiele utrudnień. Mimo tego, że medycyna oraz technologia wciąż idą do przodu, to nie są w stanie zastąpić nam sprawnie funkcjonujących oczu.

O nasz wzrok powinniśmy dbać codziennie, od najmłodszych lat, pamiętając, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Na problemy z oczami szczególnie narażone są osoby, które pracują przed komputerem. Padające z monitora niebieskie światło sprawia, że nasze oczy są wysuszone, a my czujemy ich zmęczenie. Często przecieramy je licząc, że to nam pomoże.

W obecnych czasach świadomość tego jak dbać o oczy, podczas korzystania z laptopa, tabletu czy innych urządzeń, wzrasta. Ludzie robią sobie kilku minutowe przerwy, a coraz większą popularnością cieszą się okulary do komputera. Nic w tym dziwnego. Jest to super dodatek do naszych codziennych obowiązków przy biurku. Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto w nie inwestować, gwarantujemy Ci, że w tym artykule znajdziesz na to odpowiedź.

Co wyróżnia okulary do komputera?

Jak już pewnie się domyślasz okulary do komputera, nie są zwykłymi okularami, a to co je wyróżnia to nie tylko ich nazwa. Są to specjalne szkła, które nie pozwalają na to, aby szkodliwe dla naszego wzroku, niebieskie światło z monitora, niszczyło nam oczy. Dzięki nim nasze oczy nie męczą się oraz nie wysuszają, dzięki czemu my, możemy w 100% skupić się na naszej pracy.

Niektórzy pracodawcy sami obdarowują swoich pracowników takim gadżetem, jeśli jednak Ty takowych nie dostałeś, nie masz powodów do zmartwień. Takie okulary wcale nie są takie drogie, jak może nam się wydawać. Możemy je kupić już za 30 złoty. Ich cena zależy głównie od modelu oprawek. Im lepsze, bardziej fantazyjne, tym droższe.

Zobacz też:  Czy kupowanie obserwujących na Instagramie jest legalne?

Filtr BLUE, ponieważ tak fachowo się on nazywa, odciąża nasze oczy, jednocześnie sprawiając, że bardziej skupiamy się na monitorze naszego komputera.

Jak rozpoznać okulary do komputera? Wyróżnia je niebieska poświata, która jest widoczna pod światło lub dla ludzi patrzących na nas z boku.

Prawidłowa postawa oczu w czasach home office

Wyprostowana postawa ciała oraz prawidłowa postawa oczu to podstawa. Nasze oczy powinny być minimum 70cm od monitora – im bliżej tym szybciej poczujemy zmęczenie naszych oczu.

Dobrze również byłoby tak zaplanować ułożenie biurka, aby nie stało ono przodem do okna, a kiedy robi się ciemno zapalać lampkę – to również wpływa na komfort naszych oczu podczas pracy.

Postaraj się, aby światło padające z monitora było równomiernie rozproszone tak, aby taka sama ilość światła padała na każde oko.

Jak dbać o okulary do komputera?

Okulary do komputera, tak jak każde inne, należy dokładnie czyścić. Należy jednak pamiętać, że nie możemy do tego stosować normlanych płynów do czyszczenia, ponieważ zniszczą one powłokę z filtrem BLUE, a co za tym idzie ich działanie zaniknie. Do czyszczenia okularów do komputera trzeba kupić specjalny płyn do czyszczenia szkła z antyrefleksem. Możemy je znaleźć u optyków lub na Internecie.

Do wytarcia płynu użyj albo zwykłej chusteczki, dołączanej do okularów lub czyścika z mikrofibry, który od razu dokładnie wyciera obydwie strony szkiełka.

Po pracy, bezpiecznie schowaj swoje okulary, żeby się nie uszkodziły.

Dodatkowe sposoby dbania o wzrok

  1. Odpoczynek oczu podczas pracy – taki odpoczynek powinien być co około 30 minut
  2. Nawilżanie oczu za pomocą specjalnych kropel
  3. Dużo mrugaj, wychodź na spacery
  4. Spożywaj duże ilości witaminy A
  5. Wysypiaj się
  6. Uprawiaj sport
4.8/5 - (25 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *