Nauka podczas kwarantanny

Nauka w sieci podczas kwarantanny

W obecnych czasach pandemii, wielu z nas ma sporo wolnego czasu, z którym nie wie co ma zrobić. Szczególnie podczas kwarantanny, gdzie nie możemy nawet wyjść wyrzucić śmieci czy na spacer ze swoim pupilem. W tym okresie jesteśmy uzależnieni od innych w każdej kwestii – zaczynając od zakupów, a kończąc po odbiór poczty ze skrzynki.

Warto w tym czasie znaleźć choć odrobinę wolnego czasu tylko dla siebie. To na co go przeznaczysz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Uważamy, jednak, że warto jest spędzić go w kreatywny sposób. Dajmy sobie odpocząć od telewizji bądź mediów społecznościowych, które bombardują nas z każdej strony.

Jednak czym jest nuka w sieci? Jest to nic innego jak uczenie się za pomocą Internetu. Przydatne w tej dziedzinie będą darmowe lub płatne aplikacje czy też różne kursy prowadzone przez doświadczone osoby. Pamiętajmy, że Internet to ogromne źródło wiedzy, ale należy wiedzieć jak z niego korzystać.

Dlaczego warto jest uczyć się nowych rzeczy?

Nauka zazwyczaj kojarzy nam się z latami szkolnymi. Wtedy oprócz samej wiedzy ważne dla nas były także spotkania z rówieśnikami czy stopnie na koniec roku szkolnego. W nauce samemu, we własnym domu chodzi o zupełnie coś innego. Co takiego?

Przed wszystkim uczenie się nowych rzeczy rozwija nasz mózg, dzięki czemu lepiej pracuje. Dodatkowo to czego nauczymy się sami, śmiało możemy wpisać w CV w rubryce z umiejętnościami. Otwiera więc nam to nowe drogi zawodowe.

Jest to czas, który w 100% mamy poświęcić sobie i swojemu rozwoju. Podczas takiej nauki może okazać się, że odkryjemy nasze nowe hobby lub okażę się, że jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy i powinniśmy iść w to całym sobą.

Zobacz też:  Jak poradzić sobie z samotnością?

Czego można się uczyć podczas kwarantanny?

Tak naprawdę podczas kwarantanny możemy robić to, na co zazwyczaj nie mieliśmy czasu i stale to przekładaliśmy. Czytanie książki czy oglądanie seriali jest już dosyć oklepane. Dlatego w tym artykule przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i pochłonie się w nowej pasji.

Języki obce

Nie od dziś wiadomo, że języki obce to przyszłość nie tylko pod względem zawodowym. Dobrze jest znać chociaż jeden w stopniu komunikatywnym. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tu o komunikowanie się z innymi, na przykład na wakacjach. Zameldowanie się czy zamówienie czegoś w restauracji wymaga od nas znajomości jakichkolwiek podstaw.

Jeśli języki, które znasz masz już opanowane w stopniu bardzo dobrym, możesz zabrać się za naukę nowego. Pamiętaj jednak, że dwa tygodnie to zdecydowanie za mało, by nauczyć się całego języka, dlatego będziesz musiał to kontynuować również po zakończeniu kwarantanny domowej.

Gotowanie

Z tą umiejętnością u każdego bywa różnie. Niektórzy nie potrafią, a inni wygrywają konkursy kulinarne. Niezależnie od tego, do której z grup się zaliczasz, nauka gotowania to zawsze dobry plan. Jeśli jesteś laikiem zacznij od podstaw, jak na przykład naleśniki. Do osób bardziej wyuczonych, dobrym pomysłem mogą być nowe, nieznane im dotychczas kuchnie, na przykład wegańska.

Nie potrzebujesz do tego książek kucharskich. W Internecie dostępnych jest pełno rozmaitych blogów czy kanałów na YouTube, które pokazują, jak przyrządzić danie krok po kroku.

Szycie

Grupy tematyczne, kursy czy tutorial-e również oferują naukę szycia. Jeśli więc mamy talent do robótek manualnych, warto spróbować i poszerzyć swoją wiedzę jak i umiejętności. Co ciekawe, w obecnych czasach, gdzie jesteśmy zobligowani do noszenia maseczek jest to super sposób na własny, mały biznes. Pamiętaj, o tym, żeby udowodnić stopień swoich umiejętności za pomocą portfolio.

Zobacz też:  Okulary do komputera – czy warto w nie inwestować?

Obsługa komputera

Patrzysz na młodzież i zadziwia Cię to, ile potrafią wyszukać i zrobić za pomocą komputera? A może wzbudza w Tobie zachwyt to jak ich palce szybko przemieszczają się po klawiaturze, pisząc kolejne słowa? Ty też tak możesz!

Wystarczy odrobina chęci i poświęcony czas. W Internecie jest pełno poradników, które nie tylko pokażą Ci jak korzystać z komputera, ale również jak robić to szybciej i prościej. To dodatkowy atut do wpisania w swoim CV.

Tresura Twojego zwierzaka

Zwierzę domowe powinno być nam posłuszne, ale jednocześnie być naszym najlepszym przyjacielem. Czas, który spędzisz w domu warto jest zagospodarować właśnie na nawiązanie więzi, pomiędzy Tobą a Twoim czworonogiem. Nowe komendy i sztuczki to idealna zabawa, która uczy nowych rzeczy.

Zanim się za to zabierzesz zapoznaj się z poradnikami dostępnymi w sieci. Pomogą ci one lepiej zrozumieć potrzeby Twojego pupila jak i to czego i jak go nauczyć.

A jak Wy spędzacie wolny czas w domu?

4.7/5 - (24 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *