Typy ludzi ktorzy nas denerwuja

5 typów ludzi którzy nas denerwują

Osoby, które irytują nas swoim zachowaniem to, niestety, nieodłączny element naszego codziennego życia. Ich ogólny charakter bądź po prostu niektóre zachowania sprawiają, że mamy ochotę od nich uciec.

Bardzo często takie osoby nie chcą usłyszeć prawdy na swój temat, a kiedy już usłyszą nie zgadzają się z nią i negują nasze zdanie. Dodatkowo często argumenty takich osób są niemalże z kosmosu lub są tak absurdalne, że nam zostaje tylko rozłożyć ręce.

W tym artykule zbierzemy 5 najbardziej denerwujących typów ludzi. Jeśli zgadzasz się z naszym zdaniem koniecznie daj znać w komentarzu.

Osoby nadmiernie władcze, narzucające swoje zdanie

Na pierwszym miejscu, a chyba nie ma się co dziwić, znalazły się osoby nadmiernie władcze, które bardzo często narzucają swoje zdanie „słabszym” i nieśmiałym osobom. Tacy ludzie nie zawsze wykrzykują swoje zdanie, a swoim tonem chcą pokazać kto tu rządzi.

Ich styl wypowiedzi oraz to jakimi słowami się posługują często sprawia, że popadamy w paranoje musząc ich słuchać. Bardzo często, ale oczywiście nie zawsze, takimi typami osobowości są osoby na wyższym szczeblu społecznym lub osoby z kompleksami niższości, na przykład wśród rodziny. Chcąc odreagować wyżywają się na innych, nakładając na nich swoje racje, nie przyjmując do wiadomości to, że ktoś ma odmienne zdanie.

Chwalipięty

Już od małego dużo osób lubi mówić co ma nowego, co dostał często nie zważając uwagi na to, że kogoś to nie interesuje i tak jak jeszcze u dzieci jest to niezauważalne tak gorzej z tym u dorosłych.

Chwalipięty to osoby, które całemu światu chcą oznajmić co mają. Często takie osoby nie są zadowolone ze swojego życia na szczeblu społecznym, dlatego swoją pustkę zapełniają nowymi rzeczami, którymi próbują wzbudzić zazdrość. Jednak w prawdziwym świecie nie zyskują upragnionego podziwu u ludzi, a wręcz przeciwnie. Chwalipięty nie są lubianymi osobami i chyba nie ma się co dziwić.

Podlizywacze

Podlizywacze to osoby, które za wszelką cenę będą robiły wszystko tak, aby przypodobać się przełożonemu, nowym znajomym w pracy czy w szkole. Ich nadmierne bycie miłym oraz robienie wszystkiego pod czyjeś dyktando. Jednak ich zachowanie bardzo szybko zostaje wychwycone wśród grupy.

Takie osoby często czują się niedoceniane lub po prostu lubią być w centrum uwagi. Niestety, ale tak jak może u niektórych zyska aprobatę, tak jednak nie spodoba się to większości grupy.

Bardzo często bywa tak, że podlizywacze nie są darzeni szacunkiem ani zaufaniem reszty. Zdecydowanie nie jest to gra warta świeczki.

Żartownisie

Chyba jak każdy tak samo i my – lubimy żarty oraz lubimy się pośmiać, ale wszystko z umiarem. Żartownisie to osoby, którym uśmiech z twarzy nie schodzi, dodatkowo żartują ze wszystkiego przy każdej okazji, nie patrząc na to czy w tej danej sytuacji wypada im żartować.

Ten typ osoby bardzo często okazuje się fałszywy, ponieważ zamiast powiedzieć coś wprost obróci całą sytuację w żart.

Narcyzy

Definicji narcyza chyba podawać nie trzeba, ponieważ każdy zna ją na pamięć. Co nas wkurza w narcyzach? To, że oni są najlepsi i najważniejsi w każdej sytuacji – nawet takiej, która ich nie dotyczy.

Takie osoby krytykują każdą inną osobę twierdząc, że coś mogłyby zrobić lepiej, wyglądać w czymś lepiej i wszystko byle by było związane z nimi – i już jest lepiej.

A jaki typ ludzi Was najbardziej denerwuje?

Zostaw komentarz