Czy TikTok usuwa nieaktywne konta?

Czy TikTok usuwa nieaktywne konta?

TikTok to wciąż prężnie rozwijająca się platforma, na której można odnaleźć zarówno treści rozrywkowe, jak i filmiki poruszające poważne tematy. Dzięki formatowi krótkich wideo i łatwemu dostępowi z aplikacji korzysta coraz więcej osób. Niezależnie od tego, czy tworzysz treści, czy tylko je oglądasz, musisz pamiętać o zasadach dotyczących użytkowania platformy. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można stracić konto na TikToku. Czy Twoje konto zostanie usunięte tylko dlatego, że z niego nie korzystasz?

Co dzieje się z nieaktywnymi kontami na TikToku?

Twórcom i administratorom aplikacji zależy na tym, aby konta pozostawały aktywne. Starają się więc zachęcać użytkowników do regularnego korzystania z TikToka. Ze względu na dużą popularność, nowe konta powstają w szybkim tempie. Nie wszystkie są jednak aktywnie wykorzystywane. Konta nieaktywne nie wnoszą niczego do aplikacji, jednocześnie zajmując miejsce w bazie danych.

Czy jest to wystarczający powód, aby je usuwać? Okazuje się, że tak. Zasady działania platformy przewidują określone warunki zamykania kont, z których nikt nie korzysta. W pierwszej kolejności wychwytywane są tutaj wszystkie profile, na których nie zaobserwowano aktywności przez ponad 180 dni. W takich sytuacjach nazwa użytkownika zostaje zresetowana i zastąpiona losowym numerem. Nie oznacza to jednak jeszcze dezaktywacji konta. Profil zostaje usunięty z bazy danych dopiero wówczas, kiedy konto ze zresetowaną nazwą jest nieaktywne przez kolejny miesiąc. Do utraty profilu w ten sposób konieczne jest więc ponad 6 miesięcy braku aktywności i kolejne 30 dni po utracie nazwy.

Zobacz też:  Jak tworzyć fajne opisy do zdjęć na Instagram?

Z jakich jeszcze powodów TikTok usuwa konta?

Jeśli obawiasz się utraty swojego profilu musisz pamiętać o tym, że brak aktywności nie jest jedynym zagrożeniem. O wiele częściej dochodzi do usuwania kont twórców, którzy nie przestrzegają zasad panujących na platformie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wytyczne dla społeczności. Aplikacja kieruje się określonymi zasadami dotyczącymi zachowania użytkowników.

Konta mogą być usuwane ze względu na promowanie przemocy, mowę nienawiści, dyskryminację, publikowanie treści zagrażających życiu lub związanych z samookaleczaniem. Twórcy nieprzestrzegający zasad są często zgłaszani przez innych użytkowników. Warto wiedzieć, że pojedyncze zgłoszenie rzadko prowadzi do usunięcia profilu. Sposoby postępowania w takich sytuacjach również są jasno określone. Co musisz wiedzieć na ten temat?

Ile zgłoszeń powoduje usunięcie konta na TikToku?

To, czy dany profil zostanie zablokowany lub usunięty jest zazwyczaj rozpatrywane indywidualnie. Pracownicy platformy biorą pod uwagę wszystkie zgłoszenia, ale zawsze starają zapoznać się ze szczegółami danej sytuacji. Nie musisz więc obawiać się, że raport wysłany przez złośliwego znajomego pozbawi Cię konta. Sprawy mają się inaczej, kiedy rzeczywiście dochodzi do naruszeń.

Każde zgłoszenie wideo jako nieprzestrzegającego wytycznych dla społeczności zostaje otrzymane przez zespół wsparcia w formie anonimowej. Filmik zostaje wówczas poddany analizie. Jeśli pracownicy uznają, że rzeczywiście narusza zasady, twórca dostaje ostrzeżenie. TikTok może w takiej sytuacji wysłać prośbę o usunięcie materiału lub samodzielnie zlikwidować wideo. Do zablokowania konta dochodzi wtedy, kiedy otrzymało ono już kilka ostrzeżeń. Ilość ostrzeżeń nie jest jednak określona, ponieważ zależy to od rodzaju i skali naruszenia. Zgłaszane konta mogą dostawać blokady czasowe, stałe lub być usuwane. Rodzaj podjętych kroków będzie inny w każdej sytuacji.

Jak chronić swoje konto przed usunięciem?

Jeśli chcesz publikować treści na TikToku, dokładnie zapoznaj się z zasadami obowiązującymi użytkowników platformy. Pamiętaj o tym, żeby filmiki nie obrażały i nie promowały nienawiści. Ważne jest też to, aby udostępniać wyłącznie nagrania, do których posiada się prawa autorskie. Warto wiedzieć, że ewentualne problemy nie muszą być zgłaszane. Zespół TikToka potrafi odnajdować profile łamiące regulamin, na które nie ma doniesień. Osoby korzystające z platformy rzadko powinny pamiętać o używaniu jej przynajmniej raz na 180 dni. Dzięki temu nie trzeba obawiać się usunięcia konta.

4.7/5 - (15 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *