Jak płacić paysafecard

Co to jest PaySafeCard?

W obecnych czasach coraz więcej z nas kupuje i płaci online. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to bardzo wygodne. Jednak oprócz naszego komfortu, powinniśmy skupić się również na bezpieczeństwie takiej transakcji. Cyberprzestępcy byli, są i będą i czyhają na nasz błąd.

Moda na karty przedpłacone istnieje już kilka dobrych lat. Jest to super sposób na to, aby bez podawania swoich danych, takich jak numer karty płatniczej lub kredytowej, móc korzystać z płatności internetowych. Jeśli Ty także kierujesz się zasadą: „przezorny zawsze ubezpieczony”, PaySafeCard jest właśnie dla Ciebie.

Jednak co to jest? PaySafeCard to przedpłacona karta prepaid, dzięki której zapłacisz online bez podawania swoich danych. Każda z kart posiada swój własny 16 cyfrowy kod PIN. To właśnie on odgrywa tu główną rolę.

Co ciekawe, taką kartę można posiadać bez konta bankowego. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób młodych. Wystarczy zgromadzić dowolną sumę pieniędzy i udać się do jednego z +650 000 tysięcy punktów sprzedaży i ją nabyć. Aby znaleźć najbliższy punkt kliknij tutaj.

Płatność PSC Gdzie i jak

Jak działa PaySafeCard?

W najłatwiej możliwy sposób. Zacznijmy od tego, że żeby założyć kartę musisz mieć ukończone 16 lat. Gdy znajdziesz już punkt sprzedaży, musisz zadecydować o kwocie doładowania konta. Cały proces będzie łudząco przypominać proces doładowania karty SIM od jednego z operatorów.

Po wybraniu kwoty i jej opłaceniu dostaniemy paragon z wydrukowanym na nim 16 cyfrowym kodem, dzięki któremu będziemy mogli wykonać płatność w sieci.

Jak nią zapłacić? Po pierwsze sprawdź czy strona, z której kupujesz umożliwia płatności PaySafeCard, jeśli tak wybierz ją. Kolejnym krokiem jest wpisanie wyżej wspomnianego PIN-u. I gotowe! Płatność powinna przejść bez najmniejszych problemów. Pamiętaj, że jeśli środki na Twojej karcie wynoszą 50 złoty, a transakcja jest warta 25 złoty to pozostałe pieniądze dalej będą mogły być przez Ciebie wykorzystane.

Zobacz też:  DIY – jak zrobić ekologiczne kosmetyki w domu?

Co ważne, strona PaySafeCard umożliwia swoim klientom sprawdzenie salda swojego konta, aby to zrobić kliknij tutaj. Dodatkowo w każdej chwili możesz zablokować swój PIN i uchronić się przed oszustwem. To także zrobisz na oficjalnej stronie.

Gdzie kupić PSC?

Tak jak już wspominaliśmy – aktualnie istnieje +650 000 tysięcy punktów sprzedaży na całym świecie. By móc znaleźć najbliższy punkt wystarczy wejść na stronę PaySafeCard i podać dowolne miasto. Dla przykładu:
gdzie kupić PSC

gdzie kupić paysafecard

Jakie są limity płatności PSC?

Tu warto dopowiedzieć, że są dwa rodzaje kart PaySafeCard – klasyczna oraz Mastercard. W przypadku tej pierwszej limit transakcji wynosi tylko 1000 złoty. Zdecydowanie większe możliwości mają posiadacze Mastercard.

Limity dla PaySafeCard Mastercard:

Limity Konto dla młodzieży Konto dla dorosłego

Maksymalne środki na karcie

4000 złoty

20 000 złoty

Maksymalne doładowanie karty na dzień

4000 złoty

8000 złoty

Maksymalne doładowanie karty na miesiąc

8000 złoty

20 000 złoty

Maksymalne doładowanie karty na rok

BRAK

200 000 złoty

Limit transakcji

4000 złoty

4000 złoty

Dzienny limit transakcji

4000 złoty

8000 złoty

Limit wypłat z bankomatów

2000 złoty

2000 złoty

Wypłata z bankomatu na dzień

2000 złoty

2000 złoty

Wypłata z bankomatu na miesiąc

5000 złoty

5000 złoty

Czy sprzedaż PSC podlega opodatkowaniu?

Oczywiście, że nie. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że sprzedaż PaySafeCard to po prostu wymiana pieniądza na jego cyfrową wersję. To sprawia, że usługa ta jest bezpłatna. To pierwszy argument za tym, aby nie doliczać do niego podatku VAT.

Dodatkowo cyfrowe pieniądze, służą do płatności online, czyli są środkiem płatniczym. A co z tym związane PaySafeCard nie mieści się w definicji towaru, zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (artykuł 2 punkt 6).

Jak doładować PSC online?

 1. Wejdź na stronę WKV.com.
 2. Wybierz kwotę doładowania.
 3. Zarejestruj lub zaloguj się na swoje konto.
 4. Zapłać za pomocą tradycyjnego przelewu lub szybkiej płatności online.
 5. Ciesz się swoimi pieniędzmi na karcie PSC.

Gdzie można płacić PSC?

Płatność poprzez PaySafeCard akceptowane jest w naprawdę sporej ilości sklepów internetowych oraz dostawców, którzy oferują na przykład gry, filmy czy muzykę. Poniżej przedstawimy Wam kilka przykładów z poszczególnych kategorii. 

 1. Gry online: 
 • Google Play,
 • League of Legends,
 • Runes of Magic,
 • PlayStation Store,
 1. Portale społecznościowe:
 • IMVU,
 • Charazay,
 • Club Cooee,
 • PeoplePerHour,
 • Secret City.
 1. Telefonia i komunikatory:
 • Skype,
 • Telgo,
 • Toolani,
 • Joxko,

PaySafeCard – podsumowanie

Jak sam widzisz płatność PaySafeCard wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłaby się wydawać. Warto jest w 100% zabezpieczyć swoje konto w banku i korzystać z darmowej opcji PSC. Powyższy artykuł powinien rozwiać Wasze wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

A czy Ty już korzystasz z płatności PSC?

4.4/5 - (35 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *