Gdzie można obejrzeć film za darmo?

Gdzie można obejrzeć film za darmo?

Jesień i zima to czas, kiedy chcemy zostać w zaciszu domowym i obejrzeć ulubiony film czy serial z kubkiem herbaty. W tym czasie wiele platform streamingowych oferuje swoim klientom niezliczoną liczbę nowości, które powinny umilić Ci wieczór.

A czy istnieje szansa na to, aby bez konieczności zakupu wysokiego abonamentu, obejrzeć ulubiony odcinek serialu? Oczywiście, że tak! W tym artykule przedstawimy Ci kilka możliwości oraz stron, które proponują swoim odbiorcom darmowe korzystanie z biblioteki filmów i to całkowicie legalnie.

Czy strony z darmowym dostępem do filmów są legalne?

Rynek usług streamingowych jest coraz bardziej agresywny, co można zauważyć w liczbie premier każdego miesiąca, ale także systematycznie przenoszenie serialu z jednej platformy na drugą.

Na tym rynku działają również platformy VoD (video on demand), czyli wideo na żądanie. Ich działalność różni się tym, że zgodnie z prawem mogą udostępniać nieodpłatnie dostęp do zasobów filmowych, w zamian za możliwość publikacji reklam na początku, w trakcie i na końcu seansu filmowego. Znamy doskonale ten zabieg z tradycyjnej telewizji, gdzie ramówka serialowa czy filmowa jest podzielona i udostępnia się określony czas na blok reklamowy. Dzięki tym platformom możemy mieć dostęp do ciekawych premier i publikacji, w zamian za poświęcenie kilkunastu minut na reklamy. Część przychodów z reklam jest przeznaczana na rozwój platformy, a druga część jest przeznaczana dla twórców danej produkcji.

Strony z darmowym dostępem do filmów i seriali

Coraz częściej możemy spotkać się z rozwiązaniem kilku różnych pakietów abonamentowych na platformach streamingowych i VoD. Pakiety abonamentowe mogą się między sobą różnić, ale część z nich oferuje darmowy dostęp do części zasobów lub darmowy okres próbny. Pewnie zastanawiasz się jakie strony proponują tego typu rozwiązania. Jest ich całkiem sporo, dlatego krótko przedstawimy Ci ich model działania.

Zobacz też:  Co oznaczają popularne skróty młodzieżowe?

CDA

Platforma CDA.pl jest chyba pierwszym wyborem, jeśli chodzi o dostępność filmów i seriali w różnych kategoriach. Administratorzy platformy udostępniają swoją przestrzeń dla zarejestrowanych użytkowników, którzy dodają swoje publikacje i nagrania.

Każde zgłoszenie nowego filmu jest weryfikowane pod kątem legalności, a jeśli ktoś posiada roszczenia do nagrania, to film automatycznie zostanie usunięty. Jeśli chcesz obejrzeć film, to nie musisz się rejestrować ani logować, chociaż część filmów jest dostępna dopiero po rejestracji konta, a niektóre w płatnej wersji „CDA premium”.

VOD.pl

Platforma VOD.pl została uruchomiona w 2012 roku i oferuje swoim klientom nieodpłatny dostęp do ponad 250 publikacji w różnych kategoriach. Na stronie platformy obejrzysz ciekawe seriale, dokumenty, a także lekkie komedie romantyczne czy mroczne horrory. Jeśli jednak jesteś zainteresowany pełnym dostępem do platformy, to musisz wykupić odpowiedni pakiet dostępu.

TVP VOD

Jeśli interesują Cię produkcje teatralne czy historyczne, ale również seriale kryminalne to znajdziesz je na platformie TVP VOD, która została uruchomiona w 2010 roku. Na TVP VOD znajdziesz nie tylko publikacje polskie, ale również ciekawe i zaskakujące produkcje zagraniczne. W wersji darmowej masz dostęp do pewnej puli filmów i seriali, ale jeśli chcesz zakupić abonament, to pakiety rozpoczynają się od kwoty 9,90 zł / miesięcznie.

YouTube Kino Świat

Wiele filmów oraz seriali całkowicie za darmo obejrzysz na kanale Kino Świat na platformie YouTube. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia każdemu na obejrzenie ciekawych i nigdzie indziej niedostępnych produkcji. Co więcej, oferta jest bardzo szeroka i różnorodna, a także zmienia się na przestrzeni czasu. Możemy znaleźć tutaj nowe produkcje, jak i te starsze, a także filmy i seriale animowane dla dzieci. Warto subskrybować kanał Kino Świat, aby na bieżąco weryfikować nowe produkcje.

Zobacz też:  Menedżer haseł - Czy warto z niego korzystać?

Netflix Watch Free

Platformy streamingowe mocno walczą o nowych klientów, dlatego co jakiś czas Netflix uruchamia opcję darmowej subskrypcji, aby zapoznać się ofertą platformy. Warto śledzić, kiedy Netflix dopuszcza możliwość obejrzenia kilku filmów lub seriali bez konieczności zakładania konta. Oczywiście nie będziesz mieć dostępu do całej biblioteki Netflix, ale będziesz mieć możliwość wypróbowania i sprawdzenia, czy ta platforma odpowiada twoim potrzebom.

Arte.tv

Arte.TV jest to niemiecka platforma, która gromadzi europejski zasób filmów i seriali dostępnych na życzenie. Jest to bardzo wartościowy portal, szczególnie dla niszowych filmów europejskich, które są dostępne w różnych wersjach językowych m.in. w języku polskim, angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Jest to również świetna platforma do nauki języków obcych, ponieważ masz kontakt z żywym językiem.

Ipla.tv

Portal ipla.tv jest częścią grupy Polsat, dlatego na jej stronie znajdziesz głównie treści, które są publikowane na kanałach telewizyjnych należących do tej grupy. Znajdziesz tutaj stare i nowe komedie, seriale, a także popularne programy rozrywkowe. To wszystko obejrzysz za darmo na portalu ipla.tv.

YouTube Originals

Platforma YouTube podejmuje współprace z twórcami filmów i seriali dokumentalnych, które później są udostępniane na kanale YouTube Orginals.

Do tej pory najgłośniejsze produkcje to „Dancing with the Devil” czy „This is Paris”. Natomiast biblioteka dostępnych publikacji za darmo jest bardzo szeroka i obejmuje kilka tysięcy produkcji.

Nielegalne serwisy z filmami

Rynek platform udostępniających filmy i seriale dla klientów jest ogromny, dlatego też wiele stron zaczyna łamać prawo i udostępniać nagrania bez zgody na publikację. Taką stronę możesz rozpoznać po tym, że po wyszukaniu filmu i kliknięciu guzika „play” zostaniesz przeniesiony do zupełnie innej strony.

Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ nigdy nie wiesz, na ją stronę trafisz i kto ją udostępnia. Strony, na jakie należy uważać to m.in. 3filmy.com, ekino.tv czy zalukaj.pl. Powyższe strony, często pojawiają się w wynikach wyszukiwania filmów lub seriali, ale należy zachować szczególną ostrożność. Nie warto ryzykować obejrzeniem filmu z nielegalnego źródła, skoro propozycja darmowych i legalnych platform streamingowych i VoD jest taka duża.

Zobacz też:  Porównanie cen serwisów streamingowych VOD

Podsumowanie

Każdego roku powstaje coraz więcej możliwości dostarczania widzom ciekawych treści. Filmy, seriale czy dokumenty to coś, co chcemy obejrzeć w zaciszu domowym, dlatego portale streamingowe i VoD od wielu lat rozwijają swoją ofertę. Wymieniona w tym artykule lista platform i kanałów z produkcjami filmowymi i serialowymi zaczęła udostępniać swoje zasoby w tzw. systemie freemium.

Jest to system, w którym występuje bezpłatna opcja abonamentowa oraz opcje płatne w zależności od potrzeb. Oferta bezpłatna nie daje pełnych możliwości korzystania z biblioteki produkcji, ale daje możliwość przetestowania platformy i ewentualnego wykupienia abonamentu w wersji płatnej. Sprawdź jakie produkcje możesz znaleźć w darmowych zasobach platform VoD, które działają w pełni legalnie i pozyskują finansowanie z bloków reklamowych. Działaj etycznie i w zgodzie z zasadami — wystrzegaj się korzystania z platform, których legalność jest wątpliwa!

4.6/5 - (14 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *