co to jest vinted?

Co to jest Vinted?

Jeśli masz w swojej szafie ubrania, buty czy dodatki, których chciałabyś się pozbyć w szybki i prosty sposób, to Vinted jest właśnie dla Ciebie. Z pewnością już nie raz słyszałaś slogan – „Nie nosisz? Więc sprzedaj”. Właśnie takim mottem kieruje się wyżej wymieniona platforma.

Vinted to serwis ogłoszeniowy, dla osób prywatnych, umożliwiający swoim użytkownikom sprzedaż, jak i zakup ubrań z drugiej ręki. Pobranie aplikacji oraz dodawanie ogłoszeń są tam zupełnie za darmo. Jest to genialny sposób na dorzucenie kilku, przysłowiowych gorszych do budżetu domowego.

Aplikacja dostępna jest w aż 16 krajach: Litwie, Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpani, Portugalii i Włoszech.

Skąd pochodzi Vinted i kto go założył?

Vinted powstało w 2008 roku, a jego założycielami są Litwini – Milda Mitkute i Justas Janauskas. Ich główna siedziba mieści się w Wilnie, natomiast swoje oddziały mają także w Warszawie, Berlinie i Pradze.

Sprawdź także:

 1. Jak kupować na Vinted?
 2. Jak sprzedawać na Vinted? 

Dlaczego warto założyć konto na Vinted?

W ostatnich czasach sporo mówi się o ekologii i dbaniu o środowisko. Jedną z metod, która może nam w tym pomóc jest właśnie kupowanie ubrań z drugiej ręki. Popularne i ogólnodostępne sklepy z odzieżą używaną czy właśnie Vinted są do tego wręcz idealne.

Kolejnym plusem Vinted jest to, że możemy kupować ubrania o wiele taniej niż w sieciówkach czy na przykład na Zalando. Wielu użytkowników sprzedaje ubrania nowe z metkami za połowę ceny sklepowej.

Zobacz też:  Zwroty na Vinted. Jak zrobić zwrot na Vinted?

Następnym powodem jest łatwa i darmowa sprzedaż. Użytkownicy wystawiający swoje ubrania sami decydują o tym, jakie zdjęcia tam umieszczą, jak opiszą daną rzecz oraz za ile chcą ją sprzedać. Dodatkowym atutem jest opcja „kup teraz”, umożliwiająca bezpieczne transakcje oraz tańsze wysyłki.

Ostatnim na naszej liście jest rozwój platformy. Vinted, szczególnie w tym roku, pokazało, że nie chcą zamykać się wyłącznie na jedno państwo. Nowa platforma przyniosła nam również nowe kategorie sprzedaży, takie jak: książki, płyty, dekoracje do domu, pościele czy zwierzęta.

Jak założyć konto na Vinted przez aplikację?

Założenie konta na Vinted jest szybkie i proste.

 1. Zainstaluj aplikację Vinted na swoim telefonie czy też tablecie.
 2. Wejdź w nią.
 3. Wybierz opcję „dołącz do Vinted”.
 4. Zdecyduj przez jaką formę chcesz się zarejestrować – Facebook, Google, konto Apple w przypadku posiadaczy iPhone czy też klasycznie poprzez adres e-mail.
 5. Wypełnij dane, które są wymagane, przeczytaj regulamin i go zaakceptuj.

Pamiętaj, że korzystać z Vinted mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak założyć konto na Vinted przez przeglądarkę?

 1. Wejdź na stronę vinted.pl.
 2. Wybierz opcję „zarejestruj się”, dostępną na górze ekranu.
 3. Po tym kroku wyskoczy Ci okienko, w którym ponownie musisz wybrać „zrejestruj się”.
 4. Zadecyduj w jaki sposób chcesz założyć konto.
 5. Wypełnij wszystkie, potrzebne dane, przeczytaj i zaakceptuj regulamin.

Czy Vinted działa tylko w Polsce?

Tak, jak już wspominaliśmy Vinted działa w aż 16 krajach. Dodatkowo od maja tego roku użytkownicy z Polski zostali połączeni z Litwą, Czechami, od września z Węgrami, a od października z Szwecją. Oznacza to, że wszystkie te narodowości mogą od siebie kupować i sprzedawać ubrania. Wysyłka w tych przypadkach jest oczywiście nieco droższa, jednak wciąż nie kosztuje tyle, ile normalnie moglibyśmy za nią zapłacić.

Dla przykładu:

 • Wysyłka z Czech do Polski, do jednego z punktu DPD PickUp kosztuje około 17 złoty,
 • Wysyłka z Litwy do Polski, do jednego z punktu DPD PickUp kosztuje około 8 złoty, a do punktu Orlen Paczka około 7 złoty.
Zobacz też:  Jak kupować na Vinted?

Influencerzy na Vinted

Z Vinted nie korzystają tylko „normalni” ludzie, ale również znani szczególnie młodemu pokoleniu influencerzy. Poniżej znajdziecie listę, która przedstawi Wam kilku z nich. Obok ich imienia i nazwiska, znajdziecie także ich nazwę konta na Vinted. Dzięki temu będzie mogli odwiedzić ich profile.

 • Weronika Wersow Sowa – @garderobawersow
 • Karolina Cichocka, szerzej znana jako Glorianka – @gloriankaaa
 • Natalia Natsu Kaczmarczyk – @natsubatsu
 • Sylwia Gaczorek – @sylwia_gaczorek
4.8/5 - (21 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *